Leonardo DiCaprio daroval Ukrajině víc peněz než některé státy dohromady. Co mu země vzkázala?

Leonardo DiCaprio daroval Ukrajině obří sumu peněz.

Zatímco některé země maličko bojují s tím, kolik financí a jakou konkrétní pomoc mohou Ukrajině, která se momentálně nachází pod těžkou invazí Ruska, poslat, hollywoodský elegán a slavný herec Leonardo DiCaprio se příliš nerozpakoval. Ukrajině totiž poslal injekci v hodnotě 233 milionů korun.

Důvodem této štědrosti je i fakt, že DiCapriova babička se na Ukrajině narodila, herec má tak v zemi silné kořeny. Zároveň je nutno dodat, že částkou DiCaprio přispěl v tichosti, bez nějakých velkohubých prohlášení, a celá putovala na humanitární účely. Transakce si všimla média po pár dnech. No a reakce Ukrajiny na sebe nenechala příliš čekat. Jak představitelé neziskové organizace poznamenali, hercův příspěvek dokonce přesahuje asistenci některých států. Vedle DiCapria pak ale přispěli i další herci, například Ryan Reynolds s manželkou Blake Lively nebo Mila Kunis a Ashton Kutcher.

AKTUALIZACE 13. 3 .2022: Po několika dnech od původní zprávy se ukázalo, že zdroj měl špatné informace a herec ve skutečnosti Ukrajině nepřispěl žádné peníze, a dokonce ani nemá ukrajinské předky, jak se rovněž minulý týden spekulovalo. Zpráva se bohužel rozšířila do celého světa dřív, než ji někdo stihl ověřit.

Sdílejte článek
Štítky peníze válka Leonardo DiCaprio Ukrajina herec Rusko humanitární účely

Přečtěte si také