Showbyznys

13. srpna 2015 17:56

Petr Cífka

Letní hit s Adamem Sandlerem: I na česká kina zaútočí Pixely!

Nový blockbuster pro celou rodinu vrací na scénu legendární počítačové postavičky.

Zápletka nové rodinné dobrodružné komedie je celkem jednoduchá: Už jako děti v osmdesátých letech Sam Brenner (Adam Sandler), Will Cooper (Kevin James), Ludlow Lamonsoff (Josh Gad) a Eddie Plant (Peter Dinklage) zachránili svět tisíckrát – a stálo je to pokaždé 25 centů ve videoherně. Teď budou ale nuceni ho zachránit doopravdy!

Když si mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, zaútočí na Zemi s armádou jednotek, která je inspirovaná objekty ze zmíněných videoher – a prezident Cooper musí povolat své staré kamarády z dětství, aby společnými silami zachránili svět před zkázou v podobě PAC-MANa, Donkey Konga, Galagy, Centipede a Space Invaders. Připojuje se k nim také podplukovnice Violet Van Pattenová (Michelle Monaghan), specialistka, která hráčům dodává jedinečné zbraně, určené k boji s mimozemšťany.

Na režisérské křeslo snímku Pixely usedl Chris Columbus, který pomáhal definovat podobu filmů osmdesátých let. Nejprve se coby scenárista podílel na snímcích Gremlins a Rošťáci, aby se následně ujal režie oblíbených a dnes již klasických komedií jako Sám doma či Mrs. Doubtfire: Táta v sukních, a pomohl nastartovat výpravné hitové série, jakými byly Harry Potter, Percy Jackson či Noc v muzeu.

Při čtení scénáře snímku Pixely jsem měl pocit, že mám co do činění s něčím opravdu velice originálním a unikátním, že jsem se do toho prostě musel pustit,“ vysvětluje Columbus, proč ho tento film zaujal. „Líbila se mi ta kombinace komedie a akce, která mi umožňovala zkusit si něco, čemu jsem se neměl možnost věnovat od Harryho Pottera. Umožnila mi vystupňovat komediální složku, jak to jen bylo možné, ale současně natočit velice napínavý akční dobrodružný film. Z mého pohledu se jedná o kombinaci Gremlins, Rošťáků a Harryho Pottera – dostal jsem možnost vytvořit s pomocí nástrojů, které jsem v průběhu let nasbíral, něco skutečně svěžího. Mělo by se jednat o nápaditý letní film, který vás velice evokativním a nostalgickým způsobem vrátí zpátky do osmdesátých let.“

V jedné z hlavních rolí filmu se objevuje Adam Sandler, který se na filmu taktéž podílí jako producent. Podle Columbuse je pro podobné filmy takováto všestrannost prospěšná. „Adam má skvělý komediální cit a je to velice zdatný producent,“ říká Columbus. „To je skvělá kombinace, protože – například – dokonale chápe, kdy něco funguje tak, jak má a můžeme se přesunout k něčemu dalšímu, nebo kdy něco naopak nefunguje a vyžádá si to proto více času.“

Film se promítá v českých kinech od čtvrtka 13. srpna. Užijte si ho!


Přečtěte si také