návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Lidé nadávají na Přátele! Seriál je podle nich sexistický, homofobní a nenávistný k ženám! Co to způsobilo?

Jiná doba, jiný mrav.
Vydáno: 12.01.2018
Co lidem na seriálu tolik vadí?
Autor: NBC Co lidem na seriálu tolik vadí?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Seriál Přátelé byl vysílán v devadesátých letech minulého století a jako takový pro něj platila jiná pravidla. Svět byl totiž tehdy zcela jinak nastavený, než je dnes. Na jednu stranu možná převažovali trochu zpátečnické názory, na tu druhou ale lidé nebyli zdaleka tak přecitlivělí, jako tomu je dnes. A to nás přivádí k podivné vlně kritiky, která se začíná na sociálních sítích vůči seriálu zvedat.

Mladí lidé, kteří totiž se známým sitcomem nevyrůstali, ho nyní poprvé objevují díky různým streamovacím službám, kam je postupně nahráván. A právě ti si v novém světle všímají, jak byl seriál nemístný. Například když si ostatní dělali srandu z toho, že byla Monica v dětství tlustá, nebo když Chandlerův otec změnil pohlaví na ženu, nebo jindy, kdy Ross odmítl najmout mužskou chůvu.

Dále si lidé například stěžují na to, že se v průběhu let v seriálu nepromítla dostatečná diverzita a hlavní obsazení bylo vždy bílé. Zatímco si tedy tito tzv. kritici stěžují na nedostatečnou citlivost vůči některým tématům, jiní namítají, že to byly právě Přátelé, kteří jako první v seriálu ukázali homosexuální svatbu, resp. sňatek mezi dvěma ženami. Což mimo jiné vedlo k tomu, že byl seriál později v několika zemích zakázán.

Phoebe

VIDEO: Tahle fandovská teorie z Přátel tvrdí, že je Phoebe ve skutečnosti mimozemšťan! Nevěříte? Tady je důkaz!

Kdyby Přátelé vznikali v době Facebooku

FOTOPŘÍBĚH: Takhle by to vypadalo, kdyby Přátelé měli Facebook! Po tomhle budete mít chuť podívat se na seriál ještě jednou

Článek je zařazen v: přátele , sexismus , misogynie , mladí lidé , homosexuálové , kritika , internet , sitcom , seriál