Líheň homosexuálů dopadena. Geny v tom prý nejedou a neplatí ani další mýty!
Kolem homosexuality panuje pořád spousta mýtů. Tím nejrozšířenějším dlouho bylo (a leckde ještě je), že si sexuální orientaci můžeme vybírat. Nemůžeme a tak byli vědci dlouho zaměstnávaní honem na gen, který by byl za homosexualitu zodpovědný. Nakonec zjistili, že geny v tom nejedou!
Homosexuála nedělají geny, ale vliv prostředí, zní zpráva kalifornských biologů. Tímto prostředím je ale zřejmě děloha matky, kde se embryo vyvíjí. DNA tam podléhá různým vlivům, které ji mění.
William Rice a Urban Friberg věří, že objevili důkazy o přenosu i vzniku homosexuality. Našli v epigenetickém materiálu značky, které kontrolují, jak se budou dále vyvíjet naše geny poté, co přijdeme na svět. Tyto značky se, na rozdíl od většiny genetických rysů, přenášejí z matky na syny a z otců na dcery.
Dalším mýtem je, že homosexuálové jsou promiskuitní. Jenže i tady existují důkazy, že to tak není (samozřejmě až na výjimky, které se najdou všude).
Výzkum provedený v roce 1994 Edwardem Laumannem z University of Chicago odhalil, že průměrní heterosexuálové vystřídají za život více partnerů než homosexuálové. Výzkum provedený v roce 1997 a sledoval chování homosexuálů po dobu pěti let. Ukázal jednoho partnera na rok.