návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Lily Cole zachraňuje lesy náramky!

Jistě si všichni pamatujete modelku Lily Cole, která v kampani pro značku Rimmel straší krásku Kate Moss. Teď se originální modelka rozhodla prostřednictvím gumových šperků bojovat za deštné pralesy!
Vydáno: 08.06.2013
Modelka Lily Cole v šatech od Vivienne Westwood
Modelka Lily Cole v šatech od Vivienne Westwood Autor: isifa.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Štíhlou a éterickou Lily Cole poznáte na první pohled. Výrazně se odlišuje svým kulatým obličejem, drobnými rty a červenými vlasy. Modelka vystudovala dějiny umění a dodnes ráda kreslí a tvoří. Teď dokonce sama navrhla a vyrobila kolekci šperků.

Její sada náramků, přívěsků a náušnic je vyrobená z takzvané amazonské gumy. „Nejdřív mi přišlo dost uhozené dělat gumové šperky, ale pak mě napadlo, že můžu spojit originální nápad s projektem na pomoc deštným pralesům,‘‘ říká modelka. Osobně se zúčastnila celého procesu výroby šperků od získávání kaučuku ze stromů až po finální produkt. Sama kolekci také prezentuje.

Nápad navrhnout šperky z gumy dostala loni poté, co jí skupina Sky Rainforest Rescue nabídla, aby se s ní vypravila do Brazílie, kde se na místních plantážích získává guma z kaučukovníků. „Vypadalo to, jako když stromy krvácí, a přitom z nich vytékala bílá gumová hmota. Byl to obrovský zážitek,“ svěřila se Lily Cole, která se poté rozhodla bojovat proti kácení deštných pralesů.

Právě šperky jsou podle modelky dobrým prostředníkem pro navázání komunikace s lidmi. „Když je budete nosit, propojíte se tak trochu s lesem, který je sice daleko, ale přesto ovlivňuje naše podnebí. Lépe tak pochopíte, že deštné pralesy jsou pro Zemi obrovsky důležité,“ vysvětluje svůj záměr modelka.

Lily Cole nezahálí. Zapojila se i do projektu návrhářky Vivienne Westwood, která je také velkou propagátorkou ochrany přírody. Na předávání cen Met si dokonce oblékla její šaty, které byly zčásti ušité ze stejného materiálu, jako kolekce šperků Lily Cole – z amazonské gumy.

-juf-


Článek je zařazen v: kolekce , šperk , prales , guma , náramek