Lipo vnesl do svého rapu syrovou poetiku country. Singl „Ve vzpomínkách“ ohlašuje novou desku po čtyřech letech

Ve vzpomínkách - Lipo

Překvapivě znějícím singlem „Ve vzpomínkách“ láká Lipo na svou novou desku. V duetu se zpěvačkou Nelou čerpal ze své lásky ke country a folku, která se promítla do jeho rapu. Zatím bezejmenné album chystá na letošní duben.

Refrén nazpívala talentovaná Nela, která je také výbornou baskytaristkou. A stejně jako rapper pochází z Liberce. „Seznámil jsem se s ní přes svou koncertní zpěvačku Yannu, navíc hraje na basu v kapele mé kamarádky Debbi. Když jsem slyšel některé její zpívané demonahrávky, zaujala mě naléhavost v jejím hlase,“ vzpomíná Lipo. Podotýká, že čím déle se na hudební scéně pohybuje, tím je pro něj důležité obklopovat se dobrými muzikanty, mezi které Nela bezesporu patří.

Svůj rap obohatil o akustické nástroje, díky kterým příběh o odcizení ožívá. Hlavní hudební motiv by klidně mohl posloužit jako základ melancholické indie kytarovky, zpěvný refrén zase výsledek přibližuje popovým posluchačům.

Jonáš Červinka, jak zní jeho vlastní jméno, si jako obvykle sám režíroval doprovodný videoklip. S kamerou zavítal na sever Čech, odkud pochází. „V klipu jsem chtěl docílit kontrastu mezi naší niternou potřebou svobody, kterou reprezentuje útěk do otevřené krajiny a ten ničím neohraničený prostor kolem mě na straně jedné, a touhou po lásce, jistotě a pocitu bezpečí, jež zastupují úzké záběry, kde jsme s Nelou společně,“ vysvětluje svou vizi.

Novou desku vydá Lipo v dubnu. Měla by obsahovat dvanáct autorských skladeb, které produkuje jeho dlouholetý spolupracovník Ondřej Turták alias ODD. „Ondra je neuvěřitelnej hudební univerzál a zároveň do hudby umí pořád dát srdce. O všem společně hodně diskutujeme. I když jsme toho spolu už natočili hodně, práce s ním a ten osobní přístup mě pořád neskutečně baví,“ líčí rapper.

Bude zajímavé sledovat, čím Lipo překvapí čtyři roky po předchozí desce „O duši“. Slibuje, že bude pracovat s vlivy různých žánrů, které by měl pospojovat jeho osobitý textařský rukopis. Výsledný zvuk bude rozmanitější, než je v hip hopu běžné. To ostatně potvrzuje právě zveřejněný singl „Ve vzpomínkách“.

https://www.facebook.com/lipobpm

https://www.instagram.com/lipobpm/

Sdílejte článek

Přečtěte si také