Showbyznys

15. července 2015 14:52

Tereza Javorová

Matěj Ruppert na festivalu Hrady CZ řádí v americké vlajce

Hudební festival Hrady CZ byl zahájen v pátek 10. července v blízkosti malebného hradu Točník. Na putovním festivalu po českých a moravských památkách, který se 17. a 18. července představí na Rožmberku nad Vltavou, zahraje kromě dalších interpretů také kapela Monkey Business.

Ta na sebe upozornila již na Točníku, kde byl v rámci vstoupení celý band oděn do lesklých červených „křiváků“ a legín z jedné strany v designu americké vlajky a z druhé strany v rudé barvě se srpem a kladivem. Do svérázného kostýmku se oblékl i frontman Matěj Ruppert, který tradičně sršel humorem a vtipně glosoval průběh vystoupení. Chcete tuto jedinečnou atmosféru zažít také? Tak si nenechte ujít páteční vystoupení Monkey Business na festivalu Hrady CZ na Rožmberku nad Vltavou!

Kromě koncertu Monkey Business páteční program festivalu láká také na Wohnout, Mandrage, Tomáše Kluse, Pipes and Pints a hradní „nováčky“ Mydy Rabycad. Areál se dvěma festivalovými pódii se pro návštěvníky otevře již v 16 hodin. V sobotu 18. července dvě velká pódia rozezní například kapely Chinaski, Wanastowi Vjecy, No Name, Čechomor, Inekafe, Mig 21 či Tata Bojs a zcela poprvé i zpěvačka Anna K. Festival se dále v průběhu léta představí vždy v pátek a sobotu až do 29. srpna na hradech Kunětická hora, Švihov, Veveří, Bouzov, Hradec nad Moravicí a Bezděz. Na základě loňských pozitivních ohlasů návštěvníků budou i letos na všech zastávkách festivalu Hrady CZ k dispozici také bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené VIP Hradní kempy. Ty návštěvníkům nabídnou recepci i úschovnu s nonstop provozem, zázemí pro dobití mobilních telefonů, sprchy s teplou vodou, umývárny a sociální zařízení. I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanových městečkách, oba typy ubytování budou v blízkosti areálu festivalu nebo vedle plochy pro parkování. Nově se v areálu festivalu objeví prodejna potravin. Samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů. Kyvadlová doprava od nejbližších železničních stanic na festival a zpět je vždy zajištěna po oba dva dny, u areálů jsou také velkokapacitní parkoviště. K areálu festivalu bude jezdit v pátek i sobotu kyvadlová doprava od železniční stanice Rožmberk nad Vltavou a zpět, v neděli pak z festivalu.

Vstupenky na Hrady CZ jsou v tuto chvíli v předprodeji jako permanentka na oba dny za 680 korun, s ubytováním ve VIP Hradním kempu za 880 korun, na jednotlivé dny pak za 340 korun na pátek a 440 korun na sobotu. Koupit se dá i ubytování ve VIP kempu za 250 korun na dvě noci. Na místě pak bude stát permanentka s ubytováním ve VIP Hradním kempu 1000 korun, bez ubytování 780 korun a lístky na pátek a sobotu 390 a 490 korun. Děti do 6 let mají vstupné na jeden den 160 korun a do 12 let pak 180 korun. Ubytování ve VIP kempu je na místě možné pořídit samostatně na dva dny za 300 korun, pro děti do 12 let pak za 100 korun. Více info na www.ceskehrady.cz Vstupenky lze zakoupit na http://www.ticketstream.cz/pls/czech/dls.dls_fixed_schedule?schedule_id=2828&language_id=2


Přečtěte si také