Meghan Markle nepřijede na pohřeb prince Philipa. Jaký je skutečný důvod?

Buckinghamský palác už naplno připravuje pohřeb manžela královny Alžběty II. A zároveň už odpověděl na jednu z největších otázek.

Velká Británie je po páteční smrti prince Philipa stále zahalena do smutku a lidé nejen zde, ale po celém světě, vzdávají jednomu ze symbolů královské rodiny čest všemi možnými způsoby. Zároveň už ovšem ve velkém probíhají přípravy na poslední rozloučení. To proběhne příští sobotu a bude se mimo jiné řídit i Philipovým přáním.

Neproběhne tedy státní pohřeb s posledním rozloučením veřejnosti, ale soukromý pohřeb v kapli svatého Jiří na hradě Windsoru, na který bude moci královna Alžběta II. pozvat 30 lidí. Lidé po celém světě si však kladli jednu otázku. Zúčastní se obřadu také princ Harry se svou manželkou Meghan Markle, kteří před několika týdny šokovali svět svým kontroverzním rozhovorem u Oprah Winfrey? Nyní už máme oficiálně jasno.

Buckinghamský palác oficiálně potvrdil, že Meghan se pohřbu nezúčastní a princ Harry na něj ze Spojených států přiletí sám. Vévodkyně ze Sussexu údajně dělala vše proto, aby mohla svého manžela doprovodit, lékaři jí však náročnou cestu letadlem razantně nedoporučili. Meghan totiž očekává jejich druhého potomka a taková cesta by mohla být v jejím stavu opravdu velkou komplikací.

Samozřejmě se ihned začaly šířit spekulace, že Meghan nedorazí na poslední rozloučení kvůli velmi pošramoceným vztahům s královskou rodinou, kterou nedávno mimo jiné nařkla z rasismu. Zdá se ale, že tentokrát je hlavním důvodem opravdu její zdravotní stav. Nesmíme totiž zapomenout, že těhotenství je ve věku 39leté vévodkyně už velmi rizikové a několikahodinový let toto riziko může ještě zvýšit.

Meghan navíc loni potratila, a proto je logické očekávat, že bude v případě tohoto těhotenství ještě opatrnější. Princ Harry se tak vydá na pohřeb svého milovaného dědečka sám a bude to vůbec poprvé od zmiňovaného rozhovoru, kdy ho nejspíš uvidíme před kamerami a poprvé se střetne se svou rodinou.


Přečtěte si také