návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Mezinárodní průzkum lásky: Poláci potřebují sex, Němci peníze

Češi vyjadřují lásku květinami, Poláci nikdy nepřestanou intenzivně milovat, Rakušané hledají partnery v klubech a pro Němce je důležitá důvěra a finanční zabezpečení.
Vydáno: 01.02.2016
Řekni to po svém...
Řekni to po svém...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak moc je ve vztahu důležitý dobrý sex? Nejvíce na něj nedají dopustit Poláci. K tomuto názoru se přiklonilo 27 % z nich. Například Češi a Rakušané řadí ve vztahu na první místo sex v 18 % případů. Naopak nejméně sex zajímá Němce, kde jej na první místo zařadilo 14 % respondentů. Tyto i další zajímavé výsledky z Česka a sousedních zemí přinesl mezinárodní valentýnský průzkum pro značku Milka.

Němci jsou na peníze, Češi ne

Mnohem důležitější než sex, je u Němců finanční zabezpečení. V partnerství to za důležité považuje více jak 20 % lidí. Stejně tomu je i v Rakousku. To Češi na peníze nejsou vůbec. Pro důležitost financí se vyslovilo pouze necelých sedm procent.

V jednom se ale Němci s Poláky shodnou. Pravá láska v těchto zemích trvá téměř věčně. Zatímco v Česku nebo v Rakousku trvá intenzivní zamilovanost od jednoho po tři roky, na sever od nás většina párů milovat nikdy nepřestane. V Polsku to tvrdí dokonce téměř polovina oslovených. I to může být jeden z důvodů, proč zde lidé mají nejčastěji pouze dvě vážné známosti za život. V ostatních zemích je přitom průměrné číslo o jednu známost vyšší.

Všichni se seznamují přes kamarády. Až na Rakušany

Při hledání svého pravého protějšku je nejdůležitější mít dobré známé a kamarády. Právě touto cestou své aktuální partnery našlo nejvíce lidí v České republice, Německu i Polsku. Pouze v Rakousku potkalo 24 % lidí svého partnera na večírku. Kromě přátel a večírků se mezi dalšími způsoby objevilo i setkání v práci a škole nebo přes online seznamku.

Rakušané vědí, kde mají hledat, protože více jak polovina jich cíleně hledá budoucí lásku v klubech a barech. Naproti tomu takoví Češi lásku moc nehledají, nechávají tomu volný průběh a čekají, až se ta pravá sama objeví.

A když už Němci i Rakušané hledají svou lásku v barech, proč ji do podobného podniku nevzít i na první rande. Právě německy mluvící země jako první volbu setkání volí ve třetině případů večeři v restauraci. To Češi i Poláci raději jdou na první rande do parku nebo na procházku do přírody.

I Love Milka Foto:

Češi rozdávají květiny, jinde večeře a víkendy

Večeře v restauraci jsou v Německu a Rakousku oblíbené i jako prostor, kde oslavit svou zamilovanost. Ještě oblíbenější ale jsou romantické víkendy. Pozvánka na hezký víkend a květiny jsou oblíbené i v Polsku. To v Česku jako dárek, který nejlépe vyjádří lásku, stále vedou květiny. Své lásce je věnuje 57 % dotázaných. Romantický víkend či delší pobyt je až další v pořadí.

Většina oslovených se také shoduje, že nejdůležitějšími věcmi pro partnerství je důvěra a věrnost. U nás například důvěru považuje na nejpodstatnější více než polovina lidí a stejné je to i v Německu. Rakušané své priority rozložili téměř rovnoměrně a k důvěře a věrnosti přidali ještě upřímnost. Věrnost a lásku mají na svém vrcholu i Poláci a to hned v 58 % případů.

Řekněte to na Valentýna po svém

Další zajímavá zjištění z valentýnského průzkumu lásky najdete na www.reknitoposvem.cz. Na této adrese můžete také s pomocí speciální aplikace uzavřít vaši partnerskou lásku do zámku zamilovaných a poslat jej své drahé polovičce. Řekněte to po svém a sdílejte vaše originální vyznání se svou láskou i s přáteli.

Mezinárodní online výzkum provedla agentura Marketagent.com pro značku Milka. Sběr dat probíhal od 21. 1. do 27. 1. 2016. Ankety se zúčastnilo 691 000 respondentů napříč Českou republikou, Polskem, Německem a Rakouskem. Respondenti byli ve věku mezi 18 a 69 lety.

Článek je zařazen v: láska , Valentýn , Německo , věrnost , průzkum , Polsko , Němec , valentýnský , květina