Showbyznys

1. února 2016 18:04

Petr Cífka

Mezinárodní průzkum lásky: Poláci potřebují sex, Němci peníze

Češi vyjadřují lásku květinami, Poláci nikdy nepřestanou intenzivně milovat, Rakušané hledají partnery v klubech a pro Němce je důležitá důvěra a finanční zabezpečení.

Jak moc je ve vztahu důležitý dobrý sex? Nejvíce na něj nedají dopustit Poláci. K tomuto názoru se přiklonilo 27 % z nich. Například Češi a Rakušané řadí ve vztahu na první místo sex v 18 % případů. Naopak nejméně sex zajímá Němce, kde jej na první místo zařadilo 14 % respondentů. Tyto i další zajímavé výsledky z Česka a sousedních zemí přinesl mezinárodní valentýnský průzkum pro značku Milka.

Němci jsou na peníze, Češi ne

Mnohem důležitější než sex, je u Němců finanční zabezpečení. V partnerství to za důležité považuje více jak 20 % lidí. Stejně tomu je i v Rakousku. To Češi na peníze nejsou vůbec. Pro důležitost financí se vyslovilo pouze necelých sedm procent.

V jednom se ale Němci s Poláky shodnou. Pravá láska v těchto zemích trvá téměř věčně. Zatímco v Česku nebo v Rakousku trvá intenzivní zamilovanost od jednoho po tři roky, na sever od nás většina párů milovat nikdy nepřestane. V Polsku to tvrdí dokonce téměř polovina oslovených. I to může být jeden z důvodů, proč zde lidé mají nejčastěji pouze dvě vážné známosti za život. V ostatních zemích je přitom průměrné číslo o jednu známost vyšší.

Všichni se seznamují přes kamarády. Až na Rakušany

Při hledání svého pravého protějšku je nejdůležitější mít dobré známé a kamarády. Právě touto cestou své aktuální partnery našlo nejvíce lidí v České republice, Německu i Polsku. Pouze v Rakousku potkalo 24 % lidí svého partnera na večírku. Kromě přátel a večírků se mezi dalšími způsoby objevilo i setkání v práci a škole nebo přes online seznamku.

Rakušané vědí, kde mají hledat, protože více jak polovina jich cíleně hledá budoucí lásku v klubech a barech. Naproti tomu takoví Češi lásku moc nehledají, nechávají tomu volný průběh a čekají, až se ta pravá sama objeví.

A když už Němci i Rakušané hledají svou lásku v barech, proč ji do podobného podniku nevzít i na první rande. Právě německy mluvící země jako první volbu setkání volí ve třetině případů večeři v restauraci. To Češi i Poláci raději jdou na první rande do parku nebo na procházku do přírody.

Češi rozdávají květiny, jinde večeře a víkendy

Večeře v restauraci jsou v Německu a Rakousku oblíbené i jako prostor, kde oslavit svou zamilovanost. Ještě oblíbenější ale jsou romantické víkendy. Pozvánka na hezký víkend a květiny jsou oblíbené i v Polsku. To v Česku jako dárek, který nejlépe vyjádří lásku, stále vedou květiny. Své lásce je věnuje 57 % dotázaných. Romantický víkend či delší pobyt je až další v pořadí.

Většina oslovených se také shoduje, že nejdůležitějšími věcmi pro partnerství je důvěra a věrnost. U nás například důvěru považuje na nejpodstatnější více než polovina lidí a stejné je to i v Německu. Rakušané své priority rozložili téměř rovnoměrně a k důvěře a věrnosti přidali ještě upřímnost. Věrnost a lásku mají na svém vrcholu i Poláci a to hned v 58 % případů.

Řekněte to na Valentýna po svém

Další zajímavá zjištění z valentýnského průzkumu lásky najdete na www.reknitoposvem.cz. Na této adrese můžete také s pomocí speciální aplikace uzavřít vaši partnerskou lásku do zámku zamilovaných a poslat jej své drahé polovičce. Řekněte to po svém a sdílejte vaše originální vyznání se svou láskou i s přáteli. Mezinárodní online výzkum provedla agentura Marketagent.com pro značku Milka. Sběr dat probíhal od 21. 1. do 27. 1. 2016. Ankety se zúčastnilo 691 000 respondentů napříč Českou republikou, Polskem, Německem a Rakouskem. Respondenti byli ve věku mezi 18 a 69 lety.


Přečtěte si také