Showbyznys

10. října 2014 12:50

Táňa Sáblíková

Milovnice nalakovaných nehtů pozor! Konečně návod, jak se zbavit laku na nevítaných místech

Lakujete si nehty doma? Tak to se vám už jistě stalo, že jste se omylem otřela o kus nábytku, polštář, prostě že lak zůstal někde, kde nemá. Pak už si jen lámete hlavu, jak z toho ven.

1. Koberec

To je asi největší peklo, při každé nehodě nemůžete měnit koberce. Ale jak se zbavit této nehezké skvrny? Nejjednodušší je prý na světlé koberce použít klasický bezacetonový odlakovač, který je ale bezbarvý – různobarevné by mohly zanechat stopu. Na tmavší koberce použijte lak na vlasy nebo čistý alkohol. Poté, co ho na skvrnu naneseste, použijte papír nebo houbu, který lak vsákne do sebe. Opakujte, dokud nebude lak pryč.

2. Oblečení

Asi nejčastější věc, na kterou se lak dostane, aniž by tam patřil. Rada zní, vyzkoušejte opět odlakovač – pozor opět bezbarvý! – poprvé byste ho ale měli vyzkoušet na nějakém skrytém místě, abyste zjistily, jak bude ta která látka reagovat. Pokud nelze použít bezacetonový odlakovač, opět můžete vyzkoušet lak na vlasy. Jestliže ani ten nezabere, odneste oblečení odborníkům do čistírny. Ti by měli vědět, jak na to – mají speciální suchá čisticí rozpouštědla.

3. Nábytek

I to se stává poměrně často, kapička ze štětečku ukápne, kam nemá, nebo v ještě horším případě převrhnete lahvičku a lak se na nábytek vyleje! Tady platí jedno velké POZOR! V tomto případě rozhodně odlakovač nepoužívejte (tedy pokud vás trápí, že byste si nábytek zničili), ale sáhněte po laku na vlasy, který na skvrnu nastříkejte a po chvíli setřete, opět opakujte, dokud skvrna od laku na nehty nezmizí.

4. Vlasy

Není to běžné, ale občas se to stane, nalakujete si nehty a po chvilce si prohrábnete vlasy. Nejenže máte zničenou manikúru, lak se dostal i do vlasů. Jak ho z něj dostat? Pokud ještě není zaschlý, použijte opět bezacetonový odlakovač, bohužel vlasy si tím poničíte. Na zaschlý lak na nehty doporučujeme použít kondicionér nebo olej, pokud ani to nepomůže, musíte se s lakem ve vlasech smířit nebo prostě si je vytrhnout (pokud jich není moc)!

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také