Showbyznys

21. srpna 2014 11:00

Lenka Zajícová

Módní svět vzývá nový trend. Modelky nahrazují transsexuálové. Conchitta Wurst múzou slavného Lagerfelda

Přestože Karla Lagerfelda zbožňuji za jeho tvorbu, tento editorial ve mně vzbuzuje smíšené pocity. Conchita Wurst, vítězka letošní Eurovize, nafotila snímky pro prestižní magazín CR, který řídí slavná Carine Roitfeld.

V editoriálu se Wurst objevuje po boku těhotných kolegyň i samotného Karla Lagerfelda. Pro zpěvačku to není první krok do světa haute couture, minulý měsíc šla přehlídku pro Jeana-Paula Gaultiera. Umění se stává poslední dobou termín pro cokoliv a kohokoliv. Kdysi inspirující kousky jsou zastřeny laciným kýčem a kdo nešokuje, jako by nebyl. A ve světě módy to symbolizuje určité riziko, jelikož móda je umění přístupné nejširším vrstvám společnosti. Muži zobrazení jako ženy v módních magazínech nikomu neubližují, jejich přítomnost sice některé pobuřuje, ale pro společnost nevytváří žádné riziko. Problém nastává, když se z žen dělají muži.

Svět módy z nás dělá asexuální bytosti ztrácející identitu. Zcela určitě nechci střílet do svých řad módních redaktorů a stylistů, nedej bože ukazovat prstem na návrháře. Ale již delší dobu to ve mně vře. Poslední dobou nerada chodím na módní přehlídky, vyhýbám se některým módním magazínům a odvracím zrak od jistých reklamních kampaní. Důvod je jasný, krásně udělaný make-up na kostech protáhlých kůží je hrozný. Kde se vzal tento trend? Kdo za něj může? Vždyť většina heterosexuálních mužů vám řekne, že příliš hubené ženy atraktivní nejsou. Otázkou je, zda za to nemůže svět, kterému z drtivé většiny dominují homosexuálové. Muži, kteří preferují androgynní typy. A tak ženy, pro které jsou typické křivky, nezdravě hubnou, aby dosáhly maskulinních tvarů, a potlačily tak své přirozené siluety. Ztráta menstruačního cyklu z důvodu nedostatku živin je pak jen bonus, třešničkou na dortu. Jistě, poslední dobou se mluví o baculatých ženách, které dostávají prostor v módních magazínech a výjimečně se také objeví na titulní stránce nějakého prestižního módního magazínu, ale kolik takových snímků jste v magazínech viděli? Já jen jeden. Byl to můj editorial.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také