Muzikál Robinson se těší na premiéru 3
Muzikál Robinson se těší na premiéru 3

Muzikál Robinson se dočká své premiéry

Publikováno: 19.06.2020
Dobrodružný román Robinson Crusoe spisovatele Daniela Defoa se  dočká své premiéry! Společnost KVArt Production, s. r. o., uvede muzikál Robinson ve světové premiéře 12.11. 2020 v Divadle Na Maninách. V titulní roli se objeví Daniel Hůlka.

reklama

Robinson měl mít premiéru již před dvěma lety. Z důvodu krachu tehdejší producentky v divadle Hybernia ale byly finální zkoušky zrušeny, jen týden před slavnostní premiérou.

Mám hroznou radost, že se Robinson dočká zinscenování. Hrozně se na to těším. Zdeněk Hrubý napsal vynikající muziku,“ říká představitel titulní role Robinsona Daniel Hůlka.

Muzikál Robinson se těší na premiéru 1
Muzikál Robinson se těší na premiéru 1


Za scénářem a libretem Robinsona stojí Ivan Hubač, autorem hudby je Zdeněk Hrubý a textů Jan Krůta. K režii přizval producent Jiří Dušek herce a režiséra Václava Knopa.

Když jsem poprvé dostal nabídku, abych napsal scénář a libreto k Robinsonovi, myslel jsem si, že se někdo musel zbláznit. Chvíli jsme si nedovedl představit, co se dá vymyslet za příběh, když jsem si představil jen dva lidi: opuštěného Robinsona na ostrově a jeho věrného přítele Pátka. Nakonec jsem myslím našel skvělou cestu. Robinson samozřejmě někde před odjezdem na ostrov žil a také se někam vrátil. Půjde o nádherný milostný příběh Robinsona a jeho velké lásky Mary,“ řekl autor scénáře Ivan Hubač. 

Pro Zdeňka Hrubého je Robinson autorskou muzikálovou prvotinou. „Na hudbě jsem pracoval šest let a jsem velmi šťastný, že se Robinson dočká své premiéry. Velmi si vážím toho, že Robinsona ztvární Daniel Hůlka, kterému jsem to od začátku v podstatě psal na tělo,“ dodal Hrubý. 

Muzikál Robinson se těší na premiéru 2
Muzikál Robinson se těší na premiéru 2


Konkurzy na muzikál Robinson budou probíhat 19. a 20. června v pražském Divadle Na Maninách. Konečné hvězdné obsazení producenti oznámí během následujících týdnů na tiskové konferenci.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti TicketArt, GoOut a Ticketportal. Ceny vstupenek jsou v rozmezí 690–990 Korun.

reklama