Nahé mimino z alba Nirvany má s žalobou smůlu. Proč u soudu definitivně pohořelo?

Týpek z obalu legendárního alba Nirvany u soudu neuspěl ani tentokrát.

Jen těžko byste v hudební branži hledali známější přebal desky, než je ten od grungeové kapely Nirvana. Album Nevermind se do našich srdcí zapsalo nejen nadupanými písničkami, ale právě i legendárním obalem s nahým miminem plovoucím v bazénu. Všechna ta sláva se však najednou nelíbí dnešnímu dospělému jednatřicetiletému aktérovi Spenceru Eldenovi, který už několikrát podal na žijící členy kapely, autora fotografie, producenty i vdovu po frontmanovi Kurtu Cobainovi žalobu.

Konkrétně je obvinil ze sexuálního vykořisťování, zneužívání a dětské pornografie. Elden požadoval odškodné minimálně 3,7 milionu korun od každého, kdo se na produkci alba podílel. To však u obžalovaných i u fanoušků kapely vyvolalo obrovskou vlnu kritiky, protože sám Elden z popularity desky dlouhodobě těžil, rozprodával podepsané album na internetu a slavnou fotku v bazénu dokonce znovu před lety nafotil.

Ačkoli už byla jeho žaloba zamítnuta, Elden se nechtěl jen tak vzdát a neustále se odvolával. Nyní však soudce kalifornského soudu v Los Angeles definitivně žalobu zamítnul se slovy, že muž čekal příliš dlouho vzhledem k tomu, že o tom, že jako nahý chlapeček plavoucí za dolarovou bankovkou na háčku je on, věděl více než deset let. Tak snad už to muž aka „Nirvana Baby“ konečně pochopil a dá pokoj.


Přečtěte si také