Showbyznys

31. května 2013 16:40

Blanka Konrádová

Návrhářům Dolce a Gabbana hrozí vězení!

Slavní italští návrháři Domenico Dolce a Stefano Gabbana jsou v průšvihu a hrozí jim vězení! Tvůrci módní značky Dolce & Gabbana jsou obžalovaní z daňového úniku. Výše dlužné částky je závratná – jedna miliarda eur (skoro 26 miliard korun)!

Podle italské prokuratury se měli vyhnout placení daní v rodné Itálii. Svou značku totiž prodali společnosti v Lucembursku, ovšem i tu sami vlastnili. Nyní jim hrozí až dva a půl roku za mřížemi.

Jak uvedla agentura Reuters, v minulosti zatím podobné spory známých osobností o nezaplacené daně vždycky skončily mimosoudním vyrovnáním. V roce 2000 zaplatil operní zpěvák Luciano Pavarotti 12 milionů dolarů (232 milionů korun), osm let poté zase doplatil finančnímu úřadu 51 milionů dolarů (téměř miliardu korun) motocyklový šampion Valentino Rossi.

Pro oba návrháře bude lepší dlužnou částku co nejdřív uhradit, jinak by totiž se značkou D&G, mezi jejíž milovníky patří takové slavné tváře jako např. Madonna, Beyoncé či Angelina Jolie, mohl být nadobro konec.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky peníze Itálie daně Madonna věznice Valentino Rossi daň Lucembursko reuters návrhář Angelina Jolie Beyoncé Knowles Luciano Pavarotti Stefano Gabbana Domenico Dolce

Přečtěte si také