Nejlepší appky pro Apple Watch. Máte je taky?

S chytrými hodinkami se poslední dobou roztrhl pytel. Pro jablíčkáře jsou jasnou volbou Apple Watch. Kompatibilita s mobilem i s MacBookem a spousta vychytávek a nadupaných aplikací, které z hodinek udělají machra téměř na všechno. Které jsou ty nejlepší aplikace pro Apple Watch?

Apple Watch mají v sobě už několik nativních aplikací. Ne všechny jsou ale užitečné nebo uživatelsky přívětivé a je lepší je nahradit nějakou jinou. Než se ale vrhneme na výběr těch nejlepších aplikací, které by vám rozhodně v Apple Watch neměly chybět, podíváme se i na několik nativních aplikací, které jsou opravdu užitečné a využijete je denně.

Nativní appky, které opravdu využijete

Díky Apple Watch už nebudete muset vytahovat telefon z tašky při každém cinknutí, ale stačí se jen mrknout na hodinky a hned víte, kdo vám píše nebo volá. Telefon, zprávy, Facebook, počasí a další jsou jedny z těch nejvyužívanějších aplikací.

Když aplikaci v hodinkách nenajdete, velmi snadno ji přidáte přes telefon, kde v aplikaci Apple Watch vyberete z dostupných tu, kterou si přejete. Bohužel, nelze mít aplikaci pouze v hodinkách, jelikož jsou na telefonu závislé, proto je nutné mít ji staženou nejprve v telefonu a až pak ji můžete přidat i do hodinek.

Nejlepší appky, které vám nesmí chybět

Od fitness aplikací až po úkolníčky. Mějte svůj život zorganizovaný v malém balení Apple Watch.

Nejoblíbenější aplikace na cvičení

Jednou z nejvíce oblíbených aplikací na fitness a cvičení je Strava: Run & Ride Training. Je ke stažení zdarma, takže se nemusíte bát, že by vám z účtu mizely peníze. Navíc využívá integrovaný GPS čip, aby co nejlépe dokázala sledovat vaši aktivitu. Nejlepší je na ní to, že ji klidně můžete využívat i tehdy, když si telefon necháte doma.

Všechny úkoly máte pod palcem

Aplikace Things 3 je ideální na organizaci To Do listů. Pokud si rádi vše zapisujete, abyste na nic nezapomněli, pak tahle aplikace je pro vás jako dělaná. Úkoly zde snadno označíte jako splněné, přidáte nové nebo je označíte podle priority. Ovšem bude vás to něco stát, aplikace totiž není zdarma a zaplatíte za ni jednorázově 249 Kč.

Cizí jazyk už není problém

Cestujete do zahraničí a neumíte cizí jazyk? S angličtinou si sice na většině míst vystačíte, ale pokud cestujete do odlehlejších oblastí mimo klasické turistické destinace, pak vám nesmí chybět aplikace iTranslate Converse. Při spuštění stačí něco říct v mateřském jazyce a appka vám to snadno a rychle přeloží do jazyka, který potřebujete. Na cesty jako dělané. A navíc je i zdarma.

Běhej jako o život

Jestli jste nadšený běžec, začátečník nebo jen chcete mít přehled o tom, kolik kroků denně uděláte, skvěle vám poslouží aplikace Running by Runtastic. Stačí si nastavit požadovanou aktivitu a začít měřit. Nevýhodou je to, že se váže na konkrétní aktivitu, musíte ji tedy zapnout ručně a neběží sama na pozadí. K tomu, abyste se nemuseli zabývat neustálým vypínáním a zapínáním appky, zkuste například aplikaci Pacer Pedometer & Step Counter, která měří kroky na pozadí bez toho, abyste ji museli pokaždé spouštět. Základní verze je zdarma, ale jestli chcete mít efektivnější verzi, můžete si zakoupit premium členství, které vás vyjde na 799 Kč ročně. Pro základní přehled si ale vystačíte i s neplacenou verzí.

Hudba a podcasty vždy po ruce

Nejoblíbenější hudební aplikace Spotify je dostupná i pro Apple Watch. Velmi minimalistické a přehledné prostředí aplikace na hodinkách vám umožní snadno přepínat skladby, vyhledávat oblíbené playlisty, přepínat je i měnit výchozí zařízení pro poslech. Pokud si rádi při cestě do práce, na procházce nebo při běhu pustíte hudbu nebo čerpáte informace z podcastů, Spotify je must-have. Aplikace je zdarma, ale má omezené funkce, proto je lepší pořídit si premium předplatné zhruba za 156 korun měsíčně.

Sdílejte článek
Štítky hodinky aplikace Apple

Přečtěte si také