Showbyznys

18. srpna 2014 15:09

Lenka Zajícová

Nejlepší účesy pro ženy po čtyřicítce

Přemýšlíte o změně? Zde jsou rady, které vám pomohou vybrat ten správný střih.

Krátké a roztřepené

Krátký účes ve stylu Lisy Rinny. Takový střih je nejen praktický, ale dodá i mladistvý vzhled a zcela určitě ubere pěknou řádku let. Než se ale objednáte ke svému holiči, zamyslete se nad tím, zda je pro vás vhodný. Pokud jste vždycky nesnášela svůj nos, krátké vlasy ho ještě zvýrazní. Naopak chcete-li zdůraznit lícní kosti, tento účes je pro vás to pravé.

Mikádo

Nesmrtelná klasika, která slaví nadcházející sezonu zasloužilý comeback. Ideální volba pro ženy, které chtějí vypadat šik a netrávit hodiny před zrcadlem. Krátká mikáda dodají tvářím objem, takže pokud je váš tvar obličeje kulatý, zvolte delší variantu.

Dlouhé a rovné

Zapomeňte na mýtus, že s přibývajícím věkem byste měla vaše vlasy zkrátit. Naopak. Delší a rovné vlasy jsou velice šik a sexy. Nemusíte se jich vzdávat. Naopak vlasy se časem stanou těžší a jejich textura není tak jemná jako v dospívání. Proto se jejich úprava stává o poznání snazší. Sestřihané vlasy vypadají skvěle skoro na každé ženě. Jen si dejte pozor, aby vaše kadeřnice nepoužívala příliš výrazné změny délek a pokud používá břitvu, nikdy by s ní neměla upravovat nejdelší část vlasů. Prameny tak vypadají vysíleně a nezdravě.

Zvlněné

Pozor, je velký rozdíl mezi sexy vlnami a malými prstýnky připomínajícími trvalou. Zvlnění prospívá všem tvarům obličeje. Dbejte, aby nebyly prameny příliš dlouhé. Účes by nikdy neměl být delší než k lopatkám. Jinak působí výsledek neupraveně.

Ofiny

Ideální a snadný trik jak si ubrat pár let. Pokud máte výrazné čelo, zcela jistě jste tento tip objevila už dávno. Jediné, co byste si měla uvědomit, je, že ofiny by nikdy neměly být rovně střiženy. Mají být delší a lehce zatočené. Nikdy, ale nikdy nenoste příliš krátkou ofinu. Vypadá komicky. Pokud se pro tento krok teprve rozhodujete, řekněte své kadeřnici, ať sestříhává vlasy postupně. Jedině tak ji můžete v průběhu zastavit a škoda nebude tak patrná v případě, že se vám účes nelíbí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také