Showbyznys

27. května 2015 14:07

Barbora Koukalová

Obět guru Járy heká do novin, že ji nemáme právo soudit. Ale máme! A teď vám řeknu proč!

Je to celkem zábavná kauza o jednom vychcánkovi a bandě naivních ženských, které zaplatily šílený ranec za odháčkování, aby je pak jejich guru Jára zbavil démonů minulosti pohlavním stykem. Samozřejmě to celé vyvolává posměch na sociálních sítích a v komentářích. Máme na to právo?

Guru Jára, vlastním jménem Jaroslav Dobeš. Malý podsaditý muž s plešatou hlavou a ohromným vousem poslední dobou hýbe internetem, ale jeho jméno se skloňuje v souvislosti spíš s jeho "klientkami". Ženám, které se šly nechat do jeho hahaškoly odháčkovat a teď se zděšením zjistily, že je zneužíval, se směje celý internet. Jedna z těchto "obětí" se proto naštvala a v rozhovoru pro iDnes se proti nám, cynicky se smějícím bestiím, ostře ohradila.

Máme právo jejich utrpení bagatelizovat? Podle ní ne, podle mě ano.

Lidé nás nemohou soudit. Neví, čím jsme prošly

Ano, mohou vás soudit v tom případě, že jste šly k někomu, kdo se jmenuje guru Jára a otvíral vám čakry, a teď se tu snažíte hrát na city, protože potřebujete obhájit svou hloupost za sto tisíc. Dáváte velmi špatný příklad ostatním ženám, které si nyní samy procházejí niterní krizí, a proto musíte čekat i veřejné propírání vašeho jednání.

Internetové diskutéry ale nepovažuji za povolané soudce

Já zase nepovažuji za povolaného pomocníka někoho, kdo si říká guru Jára, Óm nadsamec nebo vede tantrické hnutí Poetrie. Jestliže mám problém, jdu tam, kde visí diplom s titulem MUDr. nebo PhDr. a odbornou atestací.

Odsouzení všech žen, jež guruovi Járovi podlehly, je na nejrůznějších internetových diskuzích velice snadné. Nepřijde mi však, že by kdokoli, kdo neprošel něčím podobným, mohl být jejich soudcem

Každý elementárně příčetný člověk ví, že pokud na něj přijdou psychické obtíže, s nimiž si neví rady, je velmi snadné sednout k internetu a během pěti minut si dohledat psychologickou ordinaci, kde je psací stůl, pohovka, fíkus a lékař s propiskou v náprsní kapse. V případě, že jde někdo za guru Járou, není to psychicky nemocná žena a ani žena nacházející se v depresích, je to nejspíš hysterka trpící navíc histriónskou poruchou, která chce ke guru Járovi chodit proto, aby byla čím zajimavá a měla svým kamarádkám co vyprávět. Kdo si chce pomoci, ten si pomoci dokáže. Kdo nechce a jde mu jen o to být litován či zvědavě dotazován, ten se jde nechat odháčkovat a hluboce dýchat v pozici mléka a vody nad perským kobercem se vzorem jednorožců na duze.

Šlo o manipulaci využívající zranitelnosti ve složitém období

Ne, šlo o sex, s nímž jste tiše souhlasila, protože jste mu jednak nebránila a za druhé ho nešla udat hned.

Kdo to nezažil, jen těžko může říct, zda by také v těžším období života nepodlehl

Je otázka, co je těžké období? Je to úmrtí blízké duše? Je to rozvod? Je to ztráta práce? Je to pocit zbytečnosti na tomto světě? Je to deprese z toho, že nejsme dost hezcí, hubení a krásně oblečení jako kluci a holky z plakátů? Je to šikana? Studentky NEAKREDITOVANÉ hahaškoly nešly vyhledat odbornou pomoc ve svém těžkém obdobím, ale šly se nechat tzv. odháčkovat od svých minulých partnerů vousatým individuem, které chodí v prostěradle. Z čeho vlastně vzniká těžké období? Jak by se na vaše těžké období dívali třeba lidé žijící za války nebo v zemích třetího světa? Není vaše "těžké období" spíš jen rozmazlenost?

Měly jsme zavřené oči. Náhle jsem cítila, že mi někdo sundal kalhotky a vnikl do mě. Bylo to nepříjemné, vykřikla jsem. Mužský hlas mi řekl, ať jsem potichu. Byl to hlas Dobeše, popsala jedna z poškozených

NE znamená NE. Když nechci, aby do mě někdo "vnikal", udělám vše proto, aby se to nestalo, i kdybych toho člověka měla zabít. Nebudu ležet a hluboce tantricky dejchat v domnění, že guru Jára ze mě někam sublimuje do vzduchu. Každopádně i poté, co by se mu to povedlo, seberu se a půjdu na policii. Znásilnění je trestný čin a jsou na to paragrafy a cely.

Vše řídila Barbora Plášková, asistentka Járy Dobeše, která dívky sexuálně stimulovala

Sexuálně je stimulovala ještě před samotným odháčkováním, ačkoliv dívky tvrdily, že nevědí, do čeho jdou. Pokud ani po tomhle nic nepodnikly a nechaly to dojít až do konce, aniž by s řevem zdrhaly z místa pojmenovaného Poetrie, kde musely člověku jménem Óm nadsamec vysolit sto tisíc, pak se jim celý internet opravdu smát bude.

A mám právo vás soudit. Minimálně jako odstrašující případ.

Barbora Koukalová

Sdílejte článek
Štítky právo iDNES.cz Internet Jaroslav Dobeš guru Jára Jaroslav Dobeš Óm nadsamec

Přečtěte si také