Showbyznys

25. dubna 2015 19:07

Petr Cífka

Od Audi R8 po Harleye: Čím jezdí superhrdinové z Marvelu?

Ne každý komiksový hrdina se zmůže na neviditelné letadlo nebo vlastnoruční levitaci. Někteří z nich prostě jezdí normálními přibližovadly.

Automobilky to ale nemají se superhrdiny jednoduché. Většina z nich si svoje auta staví sama (Fantastická čtyřka, X-Meni, Avengers, Spider-Man) nebo se přesouvají podstatně rychlejšími způsoby - většinou za pomoci stíhaček nebo létajících letadlových lodí. K čemu tedy normální auto? Přesto ho najdeme nejen ve výzbroji druhořadých hrdinů, kteří mají buď hluboko do kapsy nebo jsou jejich síly jen lehce nadlidské a nemohou tedy spoléhat na superrychlost nebo rovnou třeba telekinezi. Nepřekvapí ani, že spousta hrdinů dává přednost motorkám. Jsou často rychlejší, skladnější a vzhledem k odolnosti jezdců se dá očekávat, že i po případném karambolu se z nich nestanou dobrovolní dárci orgánů.

Audi R8 LMX (Iron Man)

Jednou z výjimek mezi silnějšími superhrdiny, kteří by se klidně mohli dopravovat podstatně snažším a rychlejším způsobem je Tony Stark. Tony je totiž inženýr a nejrůznější hračičky a technické výdobytky má prostě rád. A řídí Audi, protože chce mít "náskok díky technice". Německá automobilka za Tonyho sympatie zaplatila obrovský balík, a proto Stark už od prvního Iron Mana řídí Audi R. Jinak to nebude ani v Avengers 2, kde bude mít zbrusu novou generaci v nejsilnější verzi LMX. Obáváme se ale, že ji moc neprovětrá. V boji proti Ultronovi dostane přednost jeho nejnovější bojový oblek.

Dodge Charger (Blade)

Kára jak od Vina Diesela z Rychle a zběsile. Noční lovec upírů Blade je ze staré školy, a tak po ulicích prohání starého Dodge, který má pod kapotou dost koní, ve světlometech smrtonosné denní světlo, ale hlavně obří osmiválec, jehož zlověstné bublání uslyší krvesajové na míle daleko. Wesley Snipes ho měl ve všech třech dílech Bladea, občas ho směnil za motorku, ale auto se dokonce dočkalo i angličákové edice. Navíc si ho můžete postavit svépomocí, starého Chargera seženete za pár babek, plechovku matné černé barvy za pár centů.

Chevrolet Corvette Z06 (Black Widow)

Další americký sval, tentokrát hned aktuálně nejrychlejší Corvette, kterou jako služební vůz krotí v druhém Kapitánovi Scarlett Johansson, zatímco její šéf Nick Fury je spíš na obrněná černá SUV s příplatkovou výbavou v podobě těžkých kulometů. Jeho styl je spíš agresivní, kdežto Corvette je o tom, že "kdo uteče, vyhraje". 650 koní, z nuly na sto za tři sekundy a maximálka v nedohlednu. Tohle auto prostě ve zpětném zrcátku neudržíte.

Harley-Davidson Duoglide (Wolverine)

Jeden z nejslavnějších členů X-Men si harlejky oblíbil už ve čtyřicátých letech a protože tenhle konkrétní model se vyrábí od roku 1941 dodnes, plně mu vyhovuje. Je stejně nestárnoucí jako on sám. V X-Menech sice harlejku ukradl ze školních garáží (původně patřila Cyclopsovi), ale ve svých sólovkách už má svou vlastní. Chlapská mašina, která je populární i v jiných týmech, jak uvidíte níže.

Hellcycle (Ghost Rider)

Když si odmyslíte všechny ty plameny a vizuální efekty, vypadá Hellcycle skoro jako normální motorka. Myslíme tím tedy dlouhatánský custom bike postavený na zakázku, přesně takový jako občas vidíte v Orange County Choppers. A taky že jo, motorka postavená pro filmovou verzi Ghost Ridera je skutečně funkční kousek, vyrobený od nuly na zakázku. Je rychlá, funkční, i když prý trochu neohrabaná a pro běžný provoz neschválená. Forma tu holt dostala přednost před funkcí.

Harley-Davidson 750 (Captain America)

Harlejka vždycky byla výrazem amerického chlapáctví, tak se nelze divit, že si ji zvolil i Kapitán Amerika. A to v dobách minulých, současných i budoucích. Harley-Davidson moc rád nasypal do marvelovských filmů peníze, protože to vypadá, že jeho prodeje slábnou. Že by se v Americe už nerodilo tolik opravdových chlapů?

Harley-Davidson LiveWire (Black Widow)

I hezké holce to sluší na motorce. Scarlett Johansson v druhých Avengers vymění zmíněnou Corvette za pořádně nadupanou motorku. Opět to bude harlejka, ale tentokrát jde tradice stranou. Model LiveWire je první elektrickou mašinou v nabídce značky. Vypadá úžasně, je po čertech rychlá, ale s jejím dojezdem je to slabší a hlavně stojí přes milion korun. Tady se ale bavíme o filmu a ne o kvalitách motorky, takže je jasné, že na plátně bude harlejka zářit. A Scarlett s ní, resp. na ní. A zjevně ji, alespoň podle trailerů, na chvilku půjčí i Kapitánovi. Nebo to bude naopak? Nechme se překvapit.


Přečtěte si také