Showbyznys

29. dubna 2015 16:52

Petr Cífka

Od Avengerů k Mimoňům: 10 nejočekávanějších filmů léta

Rychle a zběsile s mírným předstihem odstartovalo letošní hollywoodské žně. Kdo chce další extrémní kaskadérské kousky, obří výbuchy, napjatá svalová vlákna a prsaté holky, ten by si měl poznačit následující data do kalendáře...

Avengers: Age of Ultron (30. dubna 2015)

Oficiálním otvírákem letní sezony jsou filmy na přelomu dubna a května. Tohle je víkend, který si dopředu rezervují ty největší trháky, takže není náhoda, že tu najdeme právě druhé Avengers. Tým se bude muset poprat s nejnovějším Tonyho vynálezem, jenž se trochu vymkne kontrole. Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly, ale tahle apokalypsa by pro tým superhrdinů mohla být až příliš velkým soustem.

Šílený Max: Zběsilá cesta (14. května 2015)

Už jsme nedoufali a nevěřili. Duchovní otec série točil filmy o stepujících tučňácích, na Mela Gibsona zanevřel Hollywood. Tušili jsem, že Max je mrtvý. A přesto vstal z popela – s novým obličejem Toma Hardyho, starým dobrým Millerem za kamerou a uhrančivým vizuálem, který sice nestál veliké peníze, ale o to víc tvůrčí svobody si může dopřát. Tohle bude velký filmový punk a my se na něj moc těšíme. O čem to je? O zkáze, destrukci a bizarně oblečených magorech. Víc vědět nepotřebujeme.

Země zítřka (21. května 2015)

Disneyovka pro trochu odrostlejší děti se odehrává v tajemném světě jménem Země zítřka, který se prolíná s naší realitou. Hlavní hrdinka musí najít George Clooneyho, aby jí to všechno vysvětlit, a pak... pak se věci trochu zvrhnou. Režírující Brad Bird dokázal, že umí ukočírovat animáky (Úžasňákovi) i hrané filmy (Mission: Impossible IV), takže ačkoliv moc nevíme, co od filmu čekat, jsme docela natěšení. Proč? Právě proto, že nevíme, kam nás Bird zavede.

Jurský svět (11. června 2015)

Další velkolepý návrat, tentokrát ovšem bez Spielberga. Režisér Colin Trevorrow kolem snímku mlsně kroužil dlouhé roky, ale zůstávalo jen u slibů. Teď se konečně zadařilo a kromě dinosaurů se v hlavní roli objeví i Chris Pratt, kterého loni proslavila role Star-Lorda ve Strážcích galaxie. Od premiéry prvního Jurského parku uplynulo už dvaadvacet let, dinosauří horečka už dávno ochladla, ale to jméno pořád vzbuzuje očekávání. Tak snad cesta zpátky do jury nebude úplné zklamání.

Vincentův svět (11. června 2015)

Ve chvíli, kdy skončila poslední epizoda stejnojmenného seriálu, se okamžitě začalo mluvit o filmové verzi. Všichni ji chtěli točit, ale nikdo neměl čas, a tak si fanoušci počkali pěkných pár let. Nakonec se ale před kamerou sešli všichni a s nimi ještě dlouhá fronta celebrit, které se tu mihnou, aby vytvořili tu správnou hollywoodskou mozaiku. A možná přijde i Marky Mark! Tohle chytré a zábavné zrcadlo současnému zábavnímu průmyslu si nesmíte nechat ujít.

Mimoni (28. června 2015)

Tak se ti žlutí ňoumové dočkali vlastního bijáku! Bude to hit – samozřejmě s jednoduchým dějem: Smyslem života Mimoňů bylo odjakživa sloužit tomu největšímu padouchovi široko daleko. Když nikoho takového nemají, upadají do depresí. Naštěstí Kevin, Stuart a Bob se rozhodnou tísnivou situaci vyřešit. Vyrazí na sraz zločinců, aby se dali do služeb nejhorší gaunerky všech dob – Scarlet Odkráglové. Situační humor pro malé i větší diváky stoprocentně naplní pokladny a připraví půdu pro další díly.

Méďa 2 (2. července 2015)

A když už mluvíme o Marky Markovi alias Marku Wahlbergovi, na motivy jehož filmografie Vincentův svět vznikl, musíme připomenout, že má v letošním ohni ještě jedno želízko. V něm se ale musí o prostor dělit se sprostým plyšovým méďou Tedem. Ten vypadá úplně jako živý. A právě o svou existenci se bude v Americe soudit. Uznali byste ho právoplatným občanem? Bez řečí, že jo? Jenže bez právnických kliček by to nebyla sranda. A právě té bude dvojka plná.

Ant-Man (16. července 2015)

Druhá marvelovka, tentokrát o chlápkovi, který se umí zmenšovat a rozkazovat mravencům. Ne, to není vykrádačka Křečka v noční košili. Ant-Man je v Americe hrozně populárním hrdinou. České publikum ho teprve bude muset objevit. Natáčení filmu sice provázely různé těžkosti, ale Marvel si to určitě pohlídal, a jestli chcete vědět, jak tenhle pidižvík (který se ovšem umí i zvětšit tak, že připomíná panelák) zapadá do celého filmového vesmíru Avengers, budete se muset do kina vypravit.

Mission: Impossible – Národ grázlů (30. července 2015)

Tom Cruise nestárne, naopak zraje a krade si pro sebe čím dál tím šílenější kaskadérské kousky. Těmi ostatně tahle týmovka proslula. Čím chcete trumfnout lezení po nejvyšším mrakodrapu světa? Co takhle výlet na letícím letadle bez jakéhokoliv jištění? Podobných bláznivin bude Mission: Impossible plná. Cruise a jeho tým musí rozbít organizaci, která je temným dvojčetem jeho vlastní agentury. A to bude chtít nejen dobrý nápad, ale i koňskou dávku odvahy a štěstíčka.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (20. srpna 2015)

Mysleli jste si, že Kingsman zůstane jediným filmem sezony, který si dělá legraci z Jamese Bonda a starých dobrých špiónských filmů? Omyl, Guy Ritchie hodlá před brakovou poetikou tohoto žánru taktéž smeknout klobouk a předvede vám souboj Východu a Západu v rozděleném Berlíně. Nejlepší Brit (Henry Cavill) a nejlepší Sovět (Armie Hammer) ovšem budou v důsledku nuceni spolupracovat, což povede k řadě paradoxních situací. Kdo viděl Ritchieho Sherlocka Holmese, ten asi tuší, že v téhle akční komedii nebude chybět ani akce ani humor.

Sdílejte článek
Štítky Avengers Henry Cavill

Přečtěte si také