ODHALENO: Tohle jsou nejvýdělečnější britští herci současnosti. Jména na prvních místech vás překvapí

Který herec a herečka si ve Spojeném království nejvíce vydělá?

S dost zajímavými výsledky v rámci rozsáhlé studie ohledně výdělečnosti herců přišla společnost CashNetUSA, která prozkoumala téměř 500 tisíc herců a hereček na serveru IMDb. Firma spočítala celkové tržby za jejich filmy v kinech a zjistila, kdo na vstupenkách nejvíce vydělal. A něco nám říká, že zejména jména britských herců a hereček vás nejvíce překvapí.

Když se totiž řeknou herci ze Spojeného království, většině z nás přijdou na mysl jména jako Daniel Radcliffe, Daniel Craig, Tom Hardy či Hugh Grant. Ani jedna z těchto hvězd si však nevydělala za poslední roky tolik, jako dvaapadesátiletý herec Warwick Davis, kterého můžete znát jako profesora Kratiknota z Harryho Pottera nebo ze série Star Wars. Britská hvězda trpící nanismem pomohla filmovým společnostem vydělat neuvěřitelných 22,3 miliard dolarů, což je v přepočtu asi 557,5 miliard korun.

Co se týče herečky ze Spojeného království, tak u tohoto jména budete nejspíš také zaskočeni. Tou nejvýdělečnější herečkou totiž není ani Kate Winslet, Emma Watson či Keira Knightley, nýbrž sedmaosmdesátiletá Maggie Smith aka profesorka Minerva McGonagallová. Analýza ukázala, že nejstarší herečka z akční scény přinesla tvůrcům celkový výdělek 12,9 miliard dolarů (322,5 miliardy korun).

Sdílejte článek

Přečtěte si také