Showbyznys

22. července 2015 09:48

Michal Chalupa

Paříte rádi, ale nic nevydržíte? Tady je 10 rad, jak zvýšit svou odolnost vůči alkoholu!

Čeho je moc, toho je příliš a nakonec se může stát, že původně veselý večírek pro vás dopadne neslavně. Prostě se zlískáte, předčasně odpadnete, a zatímco se ostatní skvěle baví, vy z toho nemáte nic. Jak tomu zabránit?

1. Než začnete pít, dejte si máslo!Řečeno jazykem chemiků, alkohol je polární sloučenina a máslo organická. Když sníte hodně másla, působí pak v trávicím ústrojí a střevech jako určitý povlak, který neumožňuje alkoholu se vstřebávat a dostává se přímo do moči.

2. Vyhněte se mlsání sladkého poté, co jste pili!

Sladkosti vás mohou během deseti minut naprosto odrovnat a podpořit vaši opilost. Takže žádné čokoládky, bonbóny a vlastně cokoli obsahující cukr.

3. Nesnažte se držet krok se zdatnějšími pijáky a klidně podvádějte!Rozhodně se nepokoušejte vypít všechno, co vám objednají a už vůbec nezkoušejte držet krok s ostatními. Každý snese jiné množství. A když vás nutí nasávat, klidně švindlujte a nechte si do panáka místo vodky nalít vodu.

4. Pijte co nejvíce vody!

Když cítíte, že se začínáte motat, klidně vypijte naráz půllitr vody a zřeďte alkohol v žaludku. Rychleji ho tak vyloučíte. Pomůže i citronová šťáva.

5. Naučte se poznat míru, kdy máte dost!Tohle pravidlo je doslova zlaté. Měli byste znát své limity a nelít do sebe alkohol jak zběsilí. Jednoduchým testem, jak na tom jste, může být přeříkání data svého narození pozpátku. Když jste se tedy narodili 8. července 1985, přeříkáte si 58917080.

6. Nepijte velké panáky!Když už do sebe musíte nalévat něco ostřejšího, tak nepijte velké dávky. Malý panák chutná stejně dobře a oddálí opičku na později.

7. Mějte svůj plán a nenechte se vláčet druhými!Snažte se být těmi, kdo určují tempo konzumace, a v žádném případě se nepodřizujte druhým. Držte se svého rytmu.

8. Dejte si droždí s tvarohem!Máloco vám pomůže proti nechtěné opilosti jako droždí. Když ho smícháte s tvarohem, máte nejlepší jídlo zvyšující odolnost proti alkoholu.

9. Nepijte unavení!Když jste znavení prací, může vás doslova sejmout relativně malé množství alkoholu. To je dáno i tím, že zpomaluje tok krve a poct únavy a malátnosti se násobí.

10. Myslete na plný žaludek a vyhnete se nejhoršímu!Velkou chybu dělá ten, kdo se rozhodne pít na lačný žaludek. Vyhladovělý organismus se pochopitelně snaží maximálně zužitkovat všechno, co mu poskytnete, a v případě alkoholu je to úplná pohroma.

Sdílejte článek

Přečtěte si také