Showbyznys

14. října 2019 12:45

redakce Prima Lajk

Pohádka Zakleté pírko představuje hrdiny

Sara Sandeva – poprvé u Zdeňka Trošky v záporné roli.

Hlavní role vytvářejí Anastasia Chocholatá jako Aninka a Lukáš Pavlásek, který hraje vodníka. Sara Sandeva se tentokrát představí jako zlá princezna Ebenie. Pro Saru je to již třetí spolupráce s režisérem, ale poprvé hraje zápornou úlohu. V komedii Strašidla se vznášela jako víla, v pohádce Čertoviny zase běhala bosá po lukách jako hlavní hrdinka Hanička, jíž otec brání v lásce s chudým Janem. V Zakletém pírku se pokusí nejen prince Vítka donutit k svatbě, ale usiluje i o život samotné Aninky. „Moc si toho vážím, protože Zdeněk je jedním z mých nejoblíbenějších režisérů, je s ním neuvěřitelná pohoda na place, všechno dokáže vysvětlit v klidu a pracovat s ním je opravdu radost,“ říká herečka. „Moje postava je čarodějnice, která se proměňuje v princeznu, takže mám ve filmu kousek z obojího, ale vždycky jsem v pohádkách hrála hodné holky a tohle je opravdu záporná role,“ dodává s úsměvem mladá herečka.

Co dále řekla Sara o své roli? A o lásce, která jako v každé správné pohádce nakonec zvítězí nad vším zlem?

Zakletého prince Vítka hraje Petr Urban, v rolích zlých sester Žouželíny a Boubelíny se představí Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská, spolupráci se Zdeňkem Troškou si zopakuje Andrea Hoffmannová v roli kněžny. Mladého knížete, jehož Aninka s Vodníkem zachrání, vytvoří Marek Lambora ze seriálu Černé vdovy. Další postavy hrají například Martin Stránský, Dana Syslová, Jitka Smutná nebo Václav Svoboda.

Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokážou Anince pomoci jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba víc.

Zakleté pírko vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové. Koproducenty filmu jsou společnosti Flamesite, TTP Invest, Světsoučástek.cz a Andanza. Generálním partnerem je AVE, hlavním partnerem je TV Prima. Výroba filmu byla podpořena Jihočeským krajem z programu filmových pobídek. Do kin film uvede společnost Cinemart.

Sdílejte článek

Přečtěte si také