návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Poslední varování Stephena Hawkinga před smrtí! Co děsivého vzkázal lidstvu před tím, než zemřel?

Měli bychom se tím řídit.
Vydáno: 14.03.2018
Ve věku 76 let zemřel vědec Stephen Hawking 5
Autor: profimedia.cz Ve věku 76 let zemřel vědec Stephen Hawking 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Se ztrátou profesora Stephena Hawkinga přišla Země o jeden z největších mozků naší generace. Světoznámý astrofyzik se zásadně zapsal do dějin lidské vědy a jeho místo jen stěží někdo zaplní.

Několik měsíců před svou smrtí ale Hawking rovněž varoval před mnohými problémy, které na lidstvo v budoucnosti čekají. Ať už to jsou přírodní katastrofy, globální oteplování, nebo nebezpečí skrývající se za umělou inteligencí, Hawking věděl, že existuje pouze jedna věc, která náš druh zachrání.

„Jsem přesvědčen, že lidé musí opustit Zemi. Země se pro nás stává příliš malou a přírodní zdroje mizí příliš rychle, sami pak planetu ničíme přispíváním ke globálnímu oteplování, kácením pralesů a decimací zvířecích druhů. Naposledy když se tohle dělo, kolonizovali lidé Ameriku. Dnes už ale na planetě nezbylo jediné místo, které bychom mohli obsadit. Dochází nám místo a musíme se vydat na nové světy.“ To jsou slova samotného profesora na jedné z loňských konferencí, kde Hawking hovořil.

Článek je zařazen v: Stephen Hawking , varování , lidstvo , vesmír , planeta Země , věda