Showbyznys

29. května 2015 11:48

Tereza Javorová

Poznejte revoluční dietu, která hýbe Hollywoodem! Zhubla díky ní Beyoncé nebo Jennifer Lopez!

Zpěvačka Beyoncé musela po porodu své dcery Blue Ivy shodit téměř třicet kilo za tři měsíce. To, nad čím odborníci kroutí nevěřícně hlavou, se jí ale skutečně podařilo! Striktně totiž držela revoluční dietu, kterou vyzkoušela i Jennifer Lopez. A obě krásky si metodu nemohou vynachválit.

Beyoncé vyrůstala v Texasu a jak sama říká, jejich rodinné stravování nebylo zrovna ukázkové. "Naše nejoblíbenější jídla byla smažené kuře, burgery, tacos, sendviče a grilovaná žebra. Nedocházelo mi, že takto sabotuji mé zdraví."

Celý život se tak zpěvačka se sexy ženskými křivkami prý potýkala s jo-jo efektem, kdy trochu zhubla, ale kila se jí vrátila nahoru i s úroky. "Poté, co se mi ale narodila dcera, jsem si uvědomila, že pořád nemůžu držet nějakou drastickou dietu. Více se musím starat o své zdraví. Vždyť už jsem máma a musím jít dceři příkladem," narážela Beyoncé například na její zkušenost s drastickým detoxem, při kterém nesměla jíst a pila pouze směs vody, citronu, javorového sirupu a kajenského pepře.

Se svým manželem Jay-Z zkontakovala nutričního specialistu Marca Borgeho, který propaguje metodu s názvem 22denní veganská výzva. Ta je založená na konzumaci přírodních potravin, zakazuje maso, vejce, mléčné výrobky, alkohol a průmyslově zpracované potraviny.

A Beyoncé si metodu nemůže vynachválit. "Neodkázala jsem si představit, že přestanu jíst maso. Ale teď na sobě pozoruji, že se cítím mnohem lépe, mám více energie, lépe spím, zlepšilo se mi trávení a hlavně jsem dost zhubla."

Filozofie Borgeovy 22denní metody je jednoduchá: Jezte zdravě, více se hýbejte a snižujte stres. Jídlo by mělo vycházet z přírody a mělo by být co nejméně upravované. "Přemýšlejte o tom, jak jídlo vypadá a z čeho je. Pokud nedokážete poznat, co je na talíři, nejezte to!" radí Marco Borge. Specialista dále doporučuje jíst jen do 80 procent plnosti. Úspěch podle něj tvoří ze 75 % strava a z 25 % pohyb.

Princip 22denní metody ze skládá z pěti základních pilířů:

1. Vybírat si jen potraviny na rostlinné bázi.

2. Jíst tři plnohodnotná jídla denně

3. Stravu by mělo tvořit 80 % karbohydrátů, z 10 % proteinů a 10 % tuků. Spousta ovoce a zeleniny.

4. Každý den cvičit po dobu 30 minut.

5. Pít hodně vody.

Na veganskou stravu přešly kromě Beyoncé s Jay-Z i moderátorka Ellen DeGeneres s manželkou Portií De Rossi, Olivia Wilde nebo třeba Jennifer Lopez.


Přečtěte si také