Showbyznys

15. června 2015 10:00

redakce Prima Lajk

POZOR, SPOILER! Hra o trůny přišla o zásadní postavu! Vrátí se?

Ano, zase to byl brutální masakr!

Poslední díl páté série Hry o trůny je za námi a opět to byl masakr. Fanoušci už jsou zvyklí, že George R. R. Martin pravidelně čistí řady svých hrdinů. Jen málokterá seriálová smrt ale byla tak zásadní jako ta nedělní.

Fanoušci se v průběhu padesáté epizody rozloučili hned s několika důležitými postavami. Nejdrtivější zásah však přišel až v posledních vteřinách, které byly osudové pro Jona Snowa. Jeden z protagonistů seriálu doplatil na své dobráctví a důvěřivost a dopadl podobně jako slavný Caesar – byl totiž ubodán členy Noční hlídky, kteří jej nechtěli dále uznávat jako svého velitele.

Poslední ránu do srdce Jonovi zasadil malý chlapec Olly, který jej do připravené pasti navíc vlákal. Právě Olly mimochodem zabil i Jonovu lásky Ygritte, takže tu máme další dítko s poněkud násilnými sklony. Ale to už je holt Westeros.

Jak asi tušíte, mnoho fanoušků se s Jonovou smrtí nechce smířit. A tak vymýšlejí více či méně absurdní teorie, které by jeho odchodu zabránily. Vzkřísí Jona čarodějka Melisandre, která se nachází v jeho blízkosti? Nebo to samé učiní Noční král, jenž křísil mrtvé dva díly zpátky a určitě by Jona bral jako velitele své nemrtvé armády? Ve hře jsou i dohady o tom, že se Jon na začátku šesté série prostě zvedne a odbelhá se do bezpečí s tím, že zase tolik krve neztratil. Snad ale není potřeba zdůrazňovat, že takhle to ve světě George R. R. Martina prostě nechodí.

Jak tvrdí i Jonův představitel Kit Harington, nevlastní syn Nedda Starka se jednoduše nevrátí. Harrington sice doslova potvrdil jen to, že si nezahraje v šesté sezoně, což opět vyvolalo spekulace, že se třeba vrátí až v té další. I to jsou ale hodně divoké sny, které určitě budou vyvráceny ve chvíli, kdy vyjde další kniha.

Seriálová Hra o trůny totiž právě dohnala tu románovou. Nikdo neví, co bude dál, a než Martin vydá The Winds of Winter (šestá kniha), fanoušci Jona Snowa se mohou utápět v mizivé naději na jeho návrat. Hodně štěstí. My ostatní se prostě oklepeme a jdeme dál, protože jak nás seriál už mnohokrát naučil, Martinův svět je zlé a neférové místo. A nemá smysl se nad tím výrazněji pozastavovat.


Přečtěte si také