Showbyznys

27. dubna 2015 14:15

Petr Cífka

POZOR, SPOILER! Který z Avengerů zemře v Age of Ultron?

Když si může smrt vyšlápnout na Brumbála nebo Dartha Vadera, může i na Avengery...

Marvelovský komiksový vesmír se nám utěšeně rozrůstá. Přibývají postavy, dobrodružství i padlí záporáci, pokud ale nemá série nudit a i v nových filmech se má dít něco zajímavého, hodí se, aby občas někdo umřel. Jinak dopadnete jak v Hobitovi, kde se osm hodin chodilo a běhalo, ale hrdinů bylo stále stejně. A v top kondici.

Marvelové se téhle nástraze pokusili čelit v Age of Ultron, kde jeden z hrdinů padne za vlast. Jak to ale udělat, aby ta základní šestice, kterou diváci milují a která má rozjeté své vlastní sólovky, přežila pěkně pohromadě? Iron Man, Hulk, Thor, Captain America si v podstatě nemůžou dovolit umřít už z ekonomického hlediska. Black Widow sice nemá vlastní filmy, ale zase je jediným zněžňujícím ženským elementem, navíc postaveným na superpopulární tvářičce Scarlett Johansson. A Hawkeye? Odkráglovat jeho by bylo až příliš snadné a prvoplánové řešení, které by podtrhlo obavu jeho hereckého představitele Jeremyho Rennera, že je tu jaksi do počtu. V Marvelu na to ale vyzráli...

TEĎ BUDOU NÁSLEDOVAT SPOILERY, TAKŽE NEČTĚTE DÁL, POKUD SI NECHCETE ZKAZIT PŘEKVAPENÍ Z FILMU

V rámci Avengers: Age of Ultron přivedl režisér a scenárista na scénu hned několik nových superhrdinů, kteří se postupně zapojí mezi Avengers a rozšíří tak úspěšný tým. Objeví se Vision, nadpozemsky mocné zhmotnění Jarvise, robotické inteligence, se kterou roky kamarádil Tony Stark. Zapózují i Falcon (znáte z druhého Kapitána Ameriky) nebo War Machine (toho zase z Iron Mana 2).

Hlavně se ale na scéně objeví dvojčata Quicksilver a Scarlet Witch, geneticky vylepšení hrdinové, kteří projdou klasickým vývojem – nejdřív Avengerům zatápí, pak ale pochopí, kde je světlá a kde temná strana Síly a pomáhají chránit nevinné lidské životy před padouchem Ultronem. Při téhle bohulibé činnosti se Scarlet Witch pořádně zapotí, chudák rychlonožka Quicksilver to ale rovnou schytá – a pár přesně mířených kulek ukončí jeho pouť s Avengery krátce poté, co byla vůbec zahájena.

Krvežíznivá koza se tak nažere, ale superhrdinský vlk zůstane celý. Fanoušci navíc nemusí truchlit, protože Quicksilver, byť v mutantím podání, zůstává součástí konkurenční série X-Men.

Podobné články


Přečtěte si také