Showbyznys

16. září 2022 09:32

redakce Prima Lajk

Před pohřbem královny Alžběty II. bude zakázána jedna věc. Co si budou muset pozvaní odpustit?

Soukromé tryskáče a limuzíny? Tak na to ať pozvaní na pohřeb královny Alžběty II. raději zapomenou.

Pondělní státní pohřeb královny Alžběty II. bude bezpochyby nejsledovanější událostí celého světa a významným dnem nejen pro všechny Brity. Pozvánku na poslední rozloučení s nejdéle vládnoucí panovnicí Británie dostali i mnohé významné osobnosti, političtí lídři, prezidenti a vládci ze všech koutů světa. Ministerstvo zahraničí však na ambasádu poslalo jasné pokyny, které budou muset všichni pozvaní dodržovat, ačkoli se jim to nemusí líbit.

Podle všeho jsou před královniným pohřbem zakázány veškeré soukromé lety a budou zavedena přísná bezpečnostní i silniční omezení. Všichni pozvaní jsou tak vyzváni, aby se na rozloučení ve Westminsterském opatství dopravili z tajného místa v západním Londýně autobusy, které budou zvlášť pro tuto událost připraveny. Ti, kteří přiletí z velké dálky, budou muset podle všeho využít komerční letadla.

To se však mnohým zásadně nelíbilo a proti tomuto rozhodnutí protestovali. Umíte si například představit takového amerického prezidenta Joea Bidena s první dámou Jill, jak stojí u „mastné tyče“ v přeplněném autobuse? My tedy moc ne…

Sdílejte článek
Štítky britská královská rodina pohřeb královna Alžběta II.

Přečtěte si také