Představitel Harryho Pottera úžasně vzpomíná na herce, který hrál Snapea! Tohle je nejhezčí pocta, jakou jste kdy četli!

Podívejte se, jak Daniel Radcliffe vzpomíná na svého kolegu.

14. leden 2016 byl neuvěřitelně smutný den pro všechny, kdo v mládí vyrůstal na Smrtonosné pasti, Lásce nebeské nebo filmech o Harrym Potterovi. Odešel ze světa totiž jeden z nejtalentovanějších a nejsympatičtějších herců, jakého známe, britský rodák a velký umělec Alan Rickman.

Po této tragické zprávě na svého kolegu a přítele vzpomínal i Daniel Radcliffe, představitel Harryho Pottera, který na svém Google+ profilu sdílel nádhernou poctu.

„Alan Rickman byl bezpochyby jedním z nejlepších herců, s jakými jsem kdy pracoval, zároveň byl ale i tím z nejloajálnějších a nejvíce podporujících, které jsem při natáčení kdy potkal,“ začínala úvodní řeč. Herec pak ve chválení jenom pokračuje a jeho slova působí jak dojemně, tak i nesmírně lidsky. Kompletní text najdete níže v galerii.

Radcliffe samozřejmě nebyl jediný, na herce tehdy přišla zavzpomínat i řada fanoušků, kteří pokládali květiny a zapalovali svíčky na londýnském nádraží pod nástupištěm 9 a ¾. Své samozřejmě nezapomněla říct ani spisovatelka J. K. Rowlingová.


Přečtěte si také