Představitel Jeffreyho Dahmera prozradil, jaké to bylo hrát nekrofilního vraha! Co ho děsilo nejvíc?

Jaké to bylo pro herce Evana Peterse hrát nekrofilního sériového vraha?

35letý Evan Peters už si ve filmech a v seriálech zahrál ledajaké role. Od komiksových hrdinů přes zapálené detektivy až po zvrhlé hororové maniaky. Nyní ale ztvárnil také skutečného sériového vraha a nechvalně proslulého nekrofilního kanibala Jeffreyho Dahmera. Jak se na psychicky náročnou roli připravoval a čeho se nejvíc bál?

„Musím přiznat, že jsem se role kanibala, nekrofila a sériového vraha opravdu bál. Hlavně toho, že se budu muset v rámci příprav a co nejvěrohodnějšího ztvárnění takového člověka naprosto ponořit do jeho děsivého temného světa a do detailů se zabývat všemi zrůdnostmi, které dělal. Musel jsem zjistit, kým Jeffrey Dahmer ve skutečnosti opravdu byl. Byla to bezpochyby má psychicky doposud nejnáročnější práce a obecně jedna z nejtěžších věcí v mém životě,“ přiznal Peters v nedávném rozhovoru pro Netflix.

„Byla to výzva hrát někoho, kdo působil navenek pro své okolí jako obyčejný podivín, a přitom žil takovýto dvojí život. Nebyl to žádný sympaťák s okouzlujícím širokým úsměvem. Někdy mohl působit až plaše a mile, což je šílené, vzhledem k tomu, co všechno svým obětem udělal,“ dodal herec.

Na natáčení se pak připravoval například tím, že sledoval rozhovory s odsouzeným vrahem, četl jeho biografie a pročítal si i policejní spisy. Jak ale zároveň přiznává, čím víc se toho dozvěděl, tím hůř se pak v jeho kůži cítil.

Sdílejte článek
Štítky seriál herec Evan Peters Jeffrey Dahmer

Přečtěte si také