Showbyznys

20. července 2018 11:27

redakce Prima Lajk

Premiéra nového klipu k pohádce Když Draka bolí hlava

Karel Gott a jeho dcera Charlotte Ella Gottová nazpívali titulní píseň k pohádce, na kterou právě vznikl nový klip. Přinášíme Vám exkluzívní záběry z pohádky jako prvním!

Ve videoklipu jsme poodhalili atmosféru z natáčení této výpravné celovečerní pohádky. Poznáte zde místa, ve kterých se natáčelo od Žilinského hradu Budatína přes obec Hrčavu, obec Štramberk a prostory Karvinského Zámku. Poprvé uvidíte našeho unikátního draka „Čmoudíka“, který je výtvorem československých loutkářů, kteří využili tradiční technologii s moderními prvky, takže dráček vypadá a chová se jako reálná postava. V klipu se představí hlavní postavy pohádky, kromě Karla Gotta a Kamily Magálové, například Miroslav Šimunek král, Zuzana Maurery královna ale také nové tváře Zuzka Žáková princezna Adélka, Jakub Jablonsky princ Janko a další včetně skvělé masky skřeta Blivajze v podání Miro Nogy.

Píseň k novému videoklipu složil Lešek Wronka, textem opatřil Petr Šiška a režijně zpracoval David Beránek.

Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti.

Premiéra pohádky je plánovaná v kině Lucerna v Praze již tento rok 24.10.2018.

Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem, či Martinem Harichem.

Významnou roli v pohádce budou hrát i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava Draka) a Libora Boučka (česká hlava Draka) slibují dobrou zábavu, stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého Draka.

Filmaři navštívili v průběhu natáčení několik natáčecích lokací: Budatínský zámek v Žilině, Hrčavu, Dolní Lomnou, Prales Mionši, Hrádek, Třinec, Karvinský zámek a další.

Celkový počet natáčecích dnů byl 25. Bylo vyrobeno 120 originálních kostýmů. Natáčení se zúčastnilo cca 600 komparzistů. V pohádce uvidíme i zvířátka např. divočáci, daňci, koně, klokan atd.


Přečtěte si také