Showbyznys

12. června 2015 15:32

Barbora Koukalová

Přiliš sexy na vědkyni? Nobelovkou oceněný biochemik urazil kolegyně, vyhlásily mu vtipnou válku

Ženy pracující v laboratoři škodí vědě! To je výrok jedoho z předních biochemiků, držitele Nobelovy ceny a profesora na prestižní univerzitě Tima Hunta. Brit si nedával pozor na pusu a spustil vlnu odporu vědkyň z celého světa. Dělají si z něj srandu na Twitteru.

Tim Hunt byl nedávno pozván na mezinárodní vědeckou konferenci do Jižní Koreje a tam začal mluvit trochu víc, než by bylo vhodné.

Dvaasedmdesátiletý vědec totiž prohlásil, že přítomnost žen v laboratořích není dobrá pro vědu, protože pak dochází k milostným románkům na pracovišti. Ženy se zamilovávají, pak pláčou a navíc jsou pro své mužské kolegy "rušivě sexy" a odvádějí jejich pozornost od práce.

Tahle slova stála Hunta místo. Příšel o svou čestnou profesuru na University College London, protože tahle univerzita byla první v Británii, kde se zavedly rovné podmínky pro muže i pro ženy.

Hunt se brání, že svá slova myslel v žertu, ale rozčílil vědkyně po celém světě, ty se mu teď posmívají na Twitteru. Pod hashtagem #DistractinglySexy sdílejí své fotky z laboratoří a pracovišť, kde jsou všechno jen ne sexy a hezké.

Mají na sobě ošklivé masky a ochranné obleky, hrabou se ve špíně a ve zvířecím trusu, jako své partnery představují mikroskopy, pipety nebo mikrocentrifugy. To vše s posměšnými kometáři typu: "Zvládla jsem pitvu, aniž bych se zamilovala nebo rozbrečela" či: "Nechápu, jak moji mužstí kolegové mohou něco vypublikovat, když jsem tak strašně sexy."

Sdílejte článek
Štítky válka věda Velká Británie Jižní Korea Twitter pracoviště laboratoř University College London Tim Hunt univerzita

Přečtěte si také