Showbyznys

12. června 2015 15:32

kookinka

Přiliš sexy na vědkyni? Nobelovkou oceněný biochemik urazil kolegyně, vyhlásily mu vtipnou válku

Ženy pracující v laboratoři škodí vědě! To je výrok jedoho z předních biochemiků, držitele Nobelovy ceny a profesora na prestižní univerzitě Tima Hunta. Brit si nedával pozor na pusu a spustil vlnu odporu vědkyň z celého světa. Dělají si z něj srandu na Twitteru.

Tim Hunt byl nedávno pozván na mezinárodní vědeckou konferenci do Jižní Koreje a tam začal mluvit trochu víc, než by bylo vhodné.

Dvaasedmdesátiletý vědec totiž prohlásil, že přítomnost žen v laboratořích není dobrá pro vědu, protože pak dochází k milostným románkům na pracovišti. Ženy se zamilovávají, pak pláčou a navíc jsou pro své mužské kolegy "rušivě sexy" a odvádějí jejich pozornost od práce.

Tahle slova stála Hunta místo. Příšel o svou čestnou profesuru na University College London, protože tahle univerzita byla první v Británii, kde se zavedly rovné podmínky pro muže i pro ženy.

Hunt se brání, že svá slova myslel v žertu, ale rozčílil vědkyně po celém světě, ty se mu teď posmívají na Twitteru. Pod hashtagem #DistractinglySexy sdílejí své fotky z laboratoří a pracovišť, kde jsou všechno jen ne sexy a hezké.

Mají na sobě ošklivé masky a ochranné obleky, hrabou se ve špíně a ve zvířecím trusu, jako své partnery představují mikroskopy, pipety nebo mikrocentrifugy. To vše s posměšnými kometáři typu: "Zvládla jsem pitvu, aniž bych se zamilovala nebo rozbrečela" či: "Nechápu, jak moji mužstí kolegové mohou něco vypublikovat, když jsem tak strašně sexy."

Sdílejte článek

Přečtěte si také