Takhle vypadal zatím poslední viditelný super úplněk
Autor: archiv Takhle vypadal zatím poslední viditelný super úplněk

Proč nespíte za úplňku? Kvůli sexu, tvrdí vědci

jana.divisova. Publikováno: 06.01.2015
Když je měsíc v úplňku, špatně spí především muži (ale žen se tento problém týká také). Vědci hledají stopy tohoto jevu v dávné minulosti. Zdá se, že naši předci savci byli za silnějšího měsíčního světla nejaktivnější například v rozmnožování, ve dne se museli skrývat před předátory.

reklama

Takže, zjednodušeně řečeno, naše prapraminulost velí: Žádná krkolomná snaha usnout, která je stejně dlouhé minuty marná. Žádné schovávání pod peřinu - chce to akci:-) Jestli se podle tohoto vzkazu zařídíte, je samozřejmě na vás.

Každopádně počítejte s tím, že kvalita spánku za úplňku významně klesá, jak potvrzuje i nejnovější studie zveřejněná v Corrierre della Serra. Sníží se hladina tvorby melotoninu (za to může světlo - čím je větší tma v místnosti, ve které spíte, tím je spánek kvalitnější), na usínání potřebujeme v průběru o pět minut déle, ale často je to ještě mnohem více.

Pokud už jste opravdu v úzkých, dejte si například horké mléko s medem, ve kterém jsou tryptofany, aminokyseliny se sedativním účinkem.

Poloha známá jako lžičky. On se cítí jako ochránce, ona jako křehká drobná bytost. Ideální

Polohy ve spánku: Co prozrazují o vaší lásce?

reklama