Showbyznys

14. června 2015 20:23

Petr Cífka

Rekordní Jurský svět! Dinosauři vydělali za víkend víc než Avengers!

Půl miliardy dolarů celosvětově a velký náskok před Ultronem!

Náš titulek je pravdivý jen napůl, ale to nijak neubírá na husarském kousku, který se dinosauřímu návratu povedl! Za víkend v amerických kinech vydělal jen o pár milionů dolarů méně než první Avengers za stejnou dobu a o víc než deset milionů předběhl start jejich pokračování! To z něj dělá druhý největší otvírák všech dob – cca 205 milionů dolarů.

A když k tomu přičteme tržby z Evropy a Asie, dělá to přes 500 milionů dolarů. Producenti čekali cca půlku, takže jsou teď z nadšených davů úplně paf. Ono to vypadalo nadějně už v půlce týdne, kdy velká americká kina hlásila vyprodáno, ale znáte to, "jedna paní povídala". Nakonec se však optimismus potvrdil a studio Universal může začít plánovat další díly. Scénář snímku režiséra Collina Trevorrowa si přitom z vykalkulované komerce tak trochu utahuje. Teď se stane obětí svého vlastního vtipu, protože při podobných tržbách si producenti nemohou dovolit nevymyslet další díl. A možností, kam děj posunout, jsou doslova mraky.

U případného pokračování určitě bude i Chris Pratt. Hlavní hvězdou filmu jsou sice dinosauři, ale sympatický hrdina z masa a kostí, se kterým se divák může ztotožnit, ten bude potřeba vždycky. Chris Pratt na sebe výrazněji upozornil ve Strážcích Galaxie, a teď to vypadá, že bude mít na kontě další velký hit. V souvislosti s jeho osobou se mluví o restartu Indiana Jonese a právě Prattova postava z Jurského světa slavného dobrodruha s bičem a kloboukem docela evokuje.

Že by se na něj usmálo štěstí a k dalšímu účinkování v jurských velkofilmech dostal návdavkem za odměnu i roli v další oprášené Spielbergově klasice? Vůbec bychom se nezlobili. Už po Strážcích jsme tušili, že má tenhle chlápek velkou budoucnost. Kdo by ale čekal, že tu hollywoodskou slávu vezme až takhle mílovým krokem.


Přečtěte si také