Showbyznys

1. září 2014 15:09

Lenka Zajícová

Retinol. Zázrak, který vám pomůže ke krásnější pleti

Trápí vás suchá pokožka, akné, strie, jizvičky nebo pigmentové skvrny? Vyzkoušejte krémy s obsahem retinolu. Pomáhají.

Co to je?

Retinol je vitamín A. byl objeven v roce 1913 americkým biochemikem Elmerem McCollumem a dnes je to jeden z nejpoužívanějších a neosvědčenějších pomocníků v boji se stárnoucí pokožkou. Retinol výrazně napomáhá k tvorbě kolagenu, zlepšuje texturu i hydrataci pokožky.

Retinol je vedle boje proti výskytu hlubokých vrásek a linií známý tím, že podporuje buněčnou přeměnu a obnovu, tvorbu kolagenu a pomáhá zvyšovat pružnost pleti. Pokud vás tráplí jizvičky a strie, Retinol je jeden z mála bezbolestných pomocníků v boji s těmito nedostatky na kráse v porovnání s microneedlingem, laserem a chemickým peelingem.

Jak retinol funguje? Protože je retinol zapouzdřen, je chráněn proti degradaci vzduchem a světlem, což pomáhá zachovat jeho stabilitu a maximální účinnost. Zapouzdření také poskytuje regulovanější uvolňování, aby se minimalizovalo potenciální podráždění. Tento hydratační krém je však vedle působivých přínosů retinolu obohacený o čtyři velmi účinné rostlinné výtažky. Jeden rostlinný výtažek pomáhá minimalizovat aktivitu enzymů přispívajících k tvorbě stařeckých skvrn , které mohou zapříčinit nerovnoměrný tón pleti. Další dva rostlinné výtažky pomáhají minimalizovat proces zvaný glykace, který poškozuje pleť a může narušit funkci kolagenu. A další enzym pomáhá zvětšit tzv. vodní kanály uvnitř pleti*, jejichž počet s věkem klesá, a tím doplňovat vzácnou vlhkost.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky krása pleť pokožka enzym vitamín A

Přečtěte si také