Richard Müller nazpíval song k romantické komedii Štěstí je krásná věc

Už na začátku dubna přijde do kin nová komedie, ve které si hlavní roli zahrají Petra Hřebíčková a Karel Zima. „Hlavní roli“ v ní však má i oblíbená píseň Štěstí je krásná věc Richarda Müllera, podle které se celý film jmenuje. Slovenský zpěvák se dokonce představí i se zcela novým songem, který k tomuto snímku nazpíval.

„Když mi producent Igor Konyukov zavolal, jestli bych nazpíval další píseň do filmu, přišlo mi to nejdřív jako trochu absurdní nápad, mít tam dvě písničky. Tvůrci totiž ve filmu použili už originální skladbu Štěstí je krásná věc, kterou jsem nazpíval před 30 lety. Když mi ale novou písničku poslali, změnil jsem názor,“ vysvětlil Richard Müller, který song s názvem Chladnej den nazpíval v češtině.

„Tenhle song má jinou atmosféru než Štěstí je krásná věc. Řekl bych až epickou. Poslechl jsem si ho několikrát, podíval se na film a dostal jsem chuť to zkusit. Ten hudební podklad je krásný a mě opravdu těší, že mám ve filmu nakonec písničky dvě,“ dodal zpěvák o songu, který složil hudební skladatel René Rypar a text k němu napsala Gábina Osvaldová.

Po divácky úspěšných filmech Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Všechno nebo nic nebo Kajínek se producentská dvojice Pavel Pásek a Igor Konyukov znovu pustila do natáčení romantické komedie. Nezaměstnaný pár v podání Petry Hřebíčkové a Karla Zimy, který vyhraje balík peněz v loterii, tentokrát režíroval Jiří Novák. „Je to komedie o dvojici, která vyhrála obrovskou částku peněz, což ale začne narušovat jejich vztah,“ vysvětlil režisér, který má za sebou seriály jako Kafe & Cigárko, Comeback či dokumentární Na cestě, o adaptaci původně litevského scénáře do českého prostředí.

Ve filmu se objeví také Jan Dolanský jako bratr hlavního hrdiny, jejich otce ztvárnil Ondřej Pavelka a nepřejícího souseda Marek Taclík. V dalších rolích diváci uvidí například Tomáše Jeřábka, Zdeňka Godlu, Markétu Hrubešovou, Jaroslavu Pokornou, Martina Písaříka, Davida Novotného nebo Leoše Nohu.

Distributorem filmu Štěstí je krásná věc je BIOSCOP a do kin přijde 2. dubna 2020.


Přečtěte si také