Robert Pattinson přiznal, že ho málem vyhodili z natáčení Stmívání. Co šíleného udělal při konkurzu?

Robert Pattinson prozradil, jak ho málem vyhodili z natáčení filmu Stmívání.

Robert Pattinson už dávno není jen upír Edward, díkybohu. Herec v posledních letech pravidelně dokazuje, že jeho herecký rejstřík je přece jen širší, a tak si teď třeba zahrál také hlavní roli v chystaném snímku The Batman. Každopádně podivín je to stále. Kromě neustálého lhaní v rozhovorech a předvádění své asociálnosti teď na sebe například herec prásknul i to, jak málem přišel o největší práci svého života.

Nebýt Stmívání, nebyl by dnes tam, kde je. A přesto, když se krátce po své první větší roli v Harrym Potterovi Pattinsonovi podařilo získat roli Edwarda, svým chováním to všechno zase velmi rychle ohrozil. Herec prozradil, jak na producenty zapůsobil na konkurzu, kde byl sjetý valiem (prášky na uklidnění). Jenže pak měl potíže to samé dělat i před kamerou, snažil se tak konstantně měnit scény a přesvědčovat ostatní o tom, že by jeho postava například měla být více emo, aby se mu ji lépe hrálo.

Jeho odvážné, ale často nepovedené nápady nakonec vedly k tomu, že si jej musela jeho agentka pozvat jednoho dne na oběd, aby mu řekla, že jestli toho nenechá, dostane padáka. To pro něj byl budíček. No a zbytek už je historie.


Přečtěte si také