Showbyznys

30. září 2014 18:50

Táňa Sáblíková

Rodiče žádají: Nepoužívejte jméno naší dcery v médiích! A jak se vlastně jmenuje?

Jméno je pro všechny lidi důležité, a proto když je zneužíváno, se nám to nelíbí. Takhle to měla i osmiletá Isis, kterou rozčílilo spojení svého jména s Islámskou republikou. A rodiče to nenechali jen tak!

Isis se narodila v australském Sydney a jméno dostala po egyptské bohyni. Rodiče totiž nikdy nenapadlo, že slovo ISIS by mohlo být spojováno s terorismem a násilím. V roce 2014 se to ale stalo, vznikl totiž nový stát Islámská republika (oficiální Islamic State of Iraq and Syria, zkráceně ISIS).

Lidé z této republiky si poslušnost vynucují násilím a již několik zahraničních novinářů zavraždili před kamerou jako výstrahu pro západní svět. Poté, co média začala používat oficiální zkratku Islámské republiky, rozhodli se rodiče proti tomu ohradit!

„Je to nádherné jméno, které jsme vybírali opravdu hodně dlouho. Isis je egyptská bohyně obdařená kouzelnou mocí ke konání dobra a spravedlnosti. Lidé nám říkali, jaké krásné jméno to je,“ nechala se slyšet matka Isis. „Je to opravdu frustrující, když jméno vaší dcery je stejné jako jméno skupiny, která dělá takové hrozné věci,“ řekl otec.

Život se totiž rodině obrátil vzhůru nohama a svoji dceru nemůžou na veřejnosti oslovovat jménem, aby nevzbudili všeobecné pohoršení. „To, co chci, je, abychom se vrátili k tichému normálnímu životu. Jsme jen obyčejní lidé. Sousedé i ostatní naši známí s námi nechtějí být spojováni. A je to právě kvůli této spojitosti,“ dodal otec. Reakcím se nevyhnul ani bratr Isis. „Šli jsme hrát fotbal, když jsem na ni zavolal ´Isis´, lidé na mě zůstali zírat.“

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také