Showbyznys

24. září 2018 09:06

redakce Prima Lajk

Sara Sandeva a Patricie Fuxová mají Hvězdu důvěrnou

Sara Sandeva a Patricie Fuxová mají Hvězdu důvěrnou

Textařka, skladatelka a zpěvačka Patricie Fuxová společně s herečkou Sarou Sandevou vytvořily písničku Hvězda důvěrná k novému českému filmu Po čem muži touží. V romantické komedii z pera Rudolfa Havlíka a Radky Třeštíkové zazní píseň Hvězda důvěrná na Noci talentů, kde ji zpívá a hraje na kytaru Sara Sandeva.

Autorka písně Hvězda důvěrná Patricie Fuxová, jediná Češka, která vystudovala na nejlepší hudební škole světa Berklee College of Music, píše písničky mimo jiné pro Václava Neckáře nebo Ilonu Csákovou. Svou debutovou desku vydala už v devatenácti letech, ale nejvíc se zapsala do povědomí jako autorka textu k hitu Ewy Farné Boky jako skříň. A jak písnička pro film vznikla? „Mě oslovil Ruda Havlík a popsal mi roli Sary, která ve filmu hraje dívku Julii, co si touží splnit svůj hudební sen, a to mi bylo strašně blízké. Takže jsem napsala písničku a byla jsem moc ráda, že ji bude zpívat Sara, protože ji to bude bavit a může si vyzkoušet zase něco trochu jiného než herectví. Pro mě byl strašně zajímavý i osobní příběh Sary, to že přišla z Makedonie a zazářila v českém filmu,“ říká skladatelka. „Ve filmu jsem měla i menší roli a moc mě to bavilo. Nebránila bych se dalším hereckým zkušenostem,“ směje se Patricie Fuxová.

Pro Patricii byla role ve filmu Po čem muži touží první filmovou zkušeností, pro Saru Sandevu zase šlo o první zkušenost s kytarou. „Julince je osmnáct a je právě v té fázi života, kdy se z malé holky stává dospělá žena, ale zároveň pořád v sobě má tu malou holku, takže je občas těžké vychytat kdy, jak, co. Konečně, poprvé v životě, ji začalo něco bavit, chce hrát na kytaru, zpívat a je rozhodnutá jít za svým snem, což s sebou nese samozřejmě překážky,“ říká herečka. Kvůli roli musela zvládnout základy hry na kytaru. „V životě jsem na kytaru nehrála, takže jsem absolvovala hodiny, to byla asi taková největší výzva mé role. Musela jsem hrát a zpívat, což jsou zrovna dvě věci, které nedělám každý den,“ říká herečka Sara Sandeva, která od malička hrála jen na klavír. „Pro mě je ta písnička srdcová záležitost. Ten text je úžasný. Ale není to tak, že bych se teď pustila do kariéry zpěvačky, pro mě je stále prioritou herectví,“ dodává. Sara Sandeva ve filmu hraje dceru hlavní postavy.

Komedie Po čem muži touží vypráví s humorem a nadsázkou příběh o věčném soupeření mužského a ženského světa. Vedle Jiřího Langmajera a Anny Polívkové v hlavních rolích Karla a Karly se v komedii Po čem muži touží objeví celá řada známých herců a hereček – Táňa Pauhofová, Matěj Hádek, Jiří Havelka, Andrea Hoffmannová, Sara Sandeva, Oldřich Navrátil, Lenka Vlasáková, Lucie Polišenská, Pavla Tomicová, Lucie Šteflová, Naďa Konvalinková, Ester Kočičková, Jakub Volák a další.


Přečtěte si také