reklama

reklama

South Park vs. Čína 1

Seriál South Park drsným způsobem urazil Čínu! Vtipnou omluvou to ale tvůrci ještě ZHORŠILI!

Publikováno: 08.10.2019
Tvůrci South Parku se opřeli do čínských cenzorů.

reklama

Urážet Čínu, čínské představitele, zájmy, zkrátka cokoliv spojeného s tamějším komunistickým režimem, se nevyplácí. Tedy pokud si ceníte jejich peněz. Pokud vám na tom nezáleží, máte nějaké morální zásady, a jste pro demokracii a svobodu slova, pak vám nejspíš Čína nebude moc po chuti a nevynecháte příležitost, abyste to dali najevo. Přesně to teď udělali i tvůrci seriálu South Park, jenž je známý pro své drsné satirické fórky.

V nové epizodě se postava Randyho vydá do Číny prodat trávu, jenže skončí v pracovním táboře, kde se setká s uvězněným Medvídkem Pú. Ten je zavřený, protože prý vypadá jako čínský prezident Xi Jingping (v reálu je v Číně Pú tvrdě cenzurovaný). Současně s tím narazí metalová kapela Stana na problémy s čínskými cenzory, kteří jim dělají škrty v textech. Seriál i stanice Comedy Central byly následně vymazány ze všech čínských sítí. Nečekaně.

Něco podobného přitom postihlo i americkou basketbalovou soutěž NBA. Jeden z manažerů jednoho z týmů totiž napsal na Twitter, že stojí s Hongkongem, za což si vysloužil nejen tisíce čínských botů, kteří začali spamovat jeho účet nadávkami, ale Čína rovněž začala trestat celou soutěž jako takovou. To vedlo k tomu, že se NBA veřejně omluvila. No a zde se musíme vrátit k tvůrcům South Parku, kteří po vzoru NBA taktéž nabídli svoji omluvu. Ta jejich se ale přece jen nesla v trochu jiném tónu:

Ve zkratce, tvůrci si udělali z Číny mnohem větší srandu kvůli cenzuře, než co bylo původně v seriálu. Je jim tak zcela ukradené, že přichází o možnost vysílání pořadu v Číně, protože jejich principy jim jsou dražší. V dnešní době klobouk dolů.

reklama