návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Showbyznys

Seriál South Park drsným způsobem urazil Čínu! Vtipnou omluvou to ale tvůrci ještě ZHORŠILI!

Tvůrci South Parku se opřeli do čínských cenzorů.
Vydáno: 08.10.2019
South Park vs. Čína 1
Autor: Comedy Central South Park vs. Čína 1

Urážet Čínu, čínské představitele, zájmy, zkrátka cokoliv spojeného s tamějším komunistickým režimem, se nevyplácí. Tedy pokud si ceníte jejich peněz. Pokud vám na tom nezáleží, máte nějaké morální zásady, a jste pro demokracii a svobodu slova, pak vám nejspíš Čína nebude moc po chuti a nevynecháte příležitost, abyste to dali najevo. Přesně to teď udělali i tvůrci seriálu South Park, jenž je známý pro své drsné satirické fórky.

V nové epizodě se postava Randyho vydá do Číny prodat trávu, jenže skončí v pracovním táboře, kde se setká s uvězněným Medvídkem Pú. Ten je zavřený, protože prý vypadá jako čínský prezident Xi Jingping (v reálu je v Číně Pú tvrdě cenzurovaný). Současně s tím narazí metalová kapela Stana na problémy s čínskými cenzory, kteří jim dělají škrty v textech. Seriál i stanice Comedy Central byly následně vymazány ze všech čínských sítí. Nečekaně.

Něco podobného přitom postihlo i americkou basketbalovou soutěž NBA. Jeden z manažerů jednoho z týmů totiž napsal na Twitter, že stojí s Hongkongem, za což si vysloužil nejen tisíce čínských botů, kteří začali spamovat jeho účet nadávkami, ale Čína rovněž začala trestat celou soutěž jako takovou. To vedlo k tomu, že se NBA veřejně omluvila. No a zde se musíme vrátit k tvůrcům South Parku, kteří po vzoru NBA taktéž nabídli svoji omluvu. Ta jejich se ale přece jen nesla v trochu jiném tónu:

Ve zkratce, tvůrci si udělali z Číny mnohem větší srandu kvůli cenzuře, než co bylo původně v seriálu. Je jim tak zcela ukradené, že přichází o možnost vysílání pořadu v Číně, protože jejich principy jim jsou dražší. V dnešní době klobouk dolů.

Článek je zařazen v: South Park , Čína , seriál , tvůrci , Medvídek Pú , NBA , Svoboda , demokracie , Hongkong , pomluva

reklama