Showbyznys

9. března 2016 16:29

Petr Cífka

Skandál! J. K. Rowling novým příběhem ze světa Harryho Pottera naštvala fanoušky!

Slavná spisovatelka na stránkách Poterrmore uveřejnila dlouho očekávanou povídku, kterou chce ještě více prohloubit čarodějnický svět. Netušila ovšem, jakou bouři kritiky tím spustí.

Její nový příběh zavede čtenáře do Ameriky 14. století a popisuje zde magické příběhy Indiánů. Jenže právě předkové původních amerických obyvatel nyní spisovatelce nemohou přijít na jméno. Nemohou totiž přenést přes srdce, že Rowling v příběhu o jejich předcích záměrně ignoruje či pozměňuje některé jejich mýty a legendy.

Týká se to především legendy o tzv. skin-walkers, tedy lidech přeměňujících se do jakéhokoliv zvířete. Jenže právě tuto slavnou pověst autorka v pravém znění vynechala a zcela si ji přeměníla k obrazu svému. Její vysvětlení? Ve světě Harryho Pottera se stvoření z jejich legend prostě nevyskytují a tečka.

Podobné články

Tím ovšem strhla na internetu lavinu kritických reakcí, které ji obviňují z arogantního chování a urážky Indiánů. Spisovatelka tím prý jejích kulturu pouze zesměšňuje. Fakt, že si z ní vybírá jen pro ni zajímavé věci, nemohou pochopit. Místo fanouškovských pochval z nové povídky tak nyní musí na Twitteru pročítat hlavně urážky a nenávistné reakce. Není ovšem celá situace přehnaná? Nebo autorka kvůli tomu opravdu přijde o část svých fanoušků?

Sdílejte článek

Přečtěte si také