Slavné hudební duo je terčem kritiky kvůli necitlivým tweetům o královně. Co zpěváci napsali?

Irské pěvecké duo si to rozházelo u fanoušků za nevhodné komentáře o královně Alžbětě II.

Kontroverzní irská dvojčata John a Edward Grimesovi, kteří vystupují pod uměleckým jménem Jedward, si znepřátelila své fanoušky necitlivým chováním na sociálních sítích. Pár hodin předtím, než byla oficiálně potvrzena smrt britské panovnice Alžběty II., se totiž na internetu nervózně spekulovalo o jejím zdravím.

Hudebníci se však ještě rozhodli přilít olej do ohně a „zavtipkovali“ na Twitteru. „Liz Truss musela při té návštěvě u královny něco udělat!“ naráželo duo na návštěvu královny nově jmenované britské premiérky na Balmoralu, kde ji panovnice jmenovala do funkce a pověřila sestavením vlády. Šlo o první případ, kdy Alžběta II. nejmenovala ministerského předsedu v Buckinghamském paláci. Jeden den poté zemřela.

Už pod tento tweet začali psát lidé zpěvákům nechápající komentáře s tím, že jsou jejich poznámky nemístné. To však Jedward nestačilo a zveřejnili další tweet. „Královna je mrtvá?“ Po tomto komentáři už se fanoušci opravdu naštvali a nebrali si servítky. „V takových chvílích je potřeba trochu respektu,“ doporučoval hudebnímu duu jeden z uživatelů, zatímco další označil jejich komentáře za „stupidní“ a „dětinské“.

Sdílejte článek
Štítky smrt královna Alžběta II. Jedward

Přečtěte si také