Showbyznys

21. dubna 2023 13:26

Slavný herec nakonec kvůli smrti kameramanky do vězení nepůjde. Co prohlásil po stažení obvinění?

Obvinění ze smrti kameramanky proti herci Alecu Baldwinovi byla stažena.

Ačkoliv od začátku celého případu nikdo nepočítal s tím, že by herec Alec Baldwin mohl jít kvůli smrti kameramanky Halyny Hutchins na place jeho westernového snímku Rust do vězení, hrozil mu coby producentovi a zároveň osobě, která zmáčkla onoho tragického dne spoušť, podmíněný trest i finanční postih. Jenže veškeré argumenty, které státní zástupkyně žalující Baldwina měla, postupně jeho právnický tým rozcupoval na kusy, takže jí nakonec nezbylo prakticky nic a ona byla nucena obvinění proti herci stáhnout.

Ve svém prohlášení pak Baldwin poděkoval primárně své manželce a dětem za jejich podporu, poděkoval ale také svým právníkům za jejich tvrdou práci. Ti posléze ještě dodali, že jsou spokojeni s výsledkem a že podporují stát a úřady, aby se touto tragickou nehodou dále zabýval a vyšetřil ji řádně tak, jak se patří, a nikoli tak, aby se z někoho udělal jenom obětní beránek.

Baldwina žalovala nezávisle na tom v separátním procesu také rodina kameramanky, tento případ se však vyřešil mimosoudní dohodou, kdy Baldwin pravděpodobně zaplatil blíže nespecifikovanou částku. Prozatím to každopádně vypadá, že je případ uzavřen, aniž by za smrt byl kdokoli nějak stíhán. Baldwin tento týden natáčí zbytek filmu na place v Montaně – scéna, při které byla kameramanka zastřelena, byla přepsána. Tragédie každopádně donutila některé režiséry a tvůrce, aby na place do budoucna už používali jenom falešné zbraně a munici.

Sdílejte článek
Štítky smrt obvinění věznice herec Montana kameramanka Alec Baldwin Halyna Hutchinsová Halyna Hutchins

Přečtěte si také