Smrtonosná past: Odkud se vzala COOLtovní hláška Johna McClanea + další zajímavosti

Ten pokřik zazní v každém díle Smrtonosné pasti. Schválně to hlídejte. "Yippee Ki-Yay Motherf...!". V češtině o dost víc soft verze: "Jupijajej, šmejde!" Pokřik Yippee Ki-Yay dodnes používají kovbojové na pastvinách. Co ještě o Smtonosných pastech nevíte?

Tak předně - Bruce Willis v nich neměl původně hrát a popravdě řečeno, přišel k tomu zlatému dolu (za první díl dostal údajně tehdy závratných 5 miliónů dolarů), až když před ním odmítl třeba Arnold Schwarzenegger, Tom Berenger, Nick Nolte nebo Robert de Niro!

Když se dotočil první díl, Bruce ztratil dvě třetiny sluchu, používala se nekvalitní slepá munice. Léčil se z toho mnoho týdnů a od druhého dílu dál si to hodně hlídá. Mimochodem... Druhý díl má Bruce Willis vůbec nejméně rád ze všech!

V pátek vysíláme trojku, tedy k věci. Se Samuelem L. Jacksonem se Bruce Willis už ve filmu setkal, ale nikdy nenatáčeli spolu. Černošský herec do charakteru své postavy hodně mluvil (a výsledek je skvělý!), třeba nápad na oblečení je z jeho hlavy, inspiroval se Malcolmem X. Zloducha měl původně hrát Sean Connery, jenže vrátil scénář, že je moc děsivý. Jeremy Irons ale žádné námitky neměl.

Vůbec příběh scénáře je vážně zvláštní. Původně totiž měl být pokračovaním Smrtonosné zbraně s Melem Gibsonem a D. Glowerem. Pak se dlouho nedařila finální fáze a jeden z raných scénářů byl dokonce natočen jako Nebezpečná rychlost 2.

Dívejte se na Smrtonosnou past 3 v pátek 23. ledna na Primě od 20:15.

Podobné články