Proč se rozešla kapela The Rembrandts? 1
Autor: NBC Proč se rozešla kapela The Rembrandts? 1

Smutná pravda o slavné kapele z Přátel. Vážně mohla za jejich rozpad legendární znělka?

rd. Publikováno: 17.03.2023
Co stálo za rozpadem slavné kapely, co nazpívala znělku k seriálu Přátelé?

reklama

Snad žádná jiná seriálová znělka se nezapsala do historie tak moc, jako ta z Přátel. Ikonický song, který byl slyšet pokaždé, když se rozběhly úvodní titulky a k nim dnes již ikonická sekvence s tančením okolo gauče vedle fontány, má na svědomí známá kapela The Rembrandts. Co už ale možná nevíte, že právě ona znělka mohla za to, že se nakonec skupina rozpadla.

Danny Wilde, jeden z dvojice zpěváků kapely, prozradil, jak se nejprve skupina zdráhala upsat seriálu, ale nakonec to bylo zhlédnutí první epizody, které je přesvědčilo. O pár dní později tak nahráli onen slavný song, doplnili k němu i ono tleskání rukama (protože producentům seriálu nešlo trefit tempo) a následně si vynutili podmínku, že jejich jméno nesmí být v seriálu zmíněno. Kapela si totiž přála zůstat „cool“.

 

Jenže jak se seriál stal rychle hitem, lidé jejich hlasy přece jen rozpoznali, a od té doby podle Wildea kapela ztratila své hipsterovské kouzlo. O pár let později se tak cesty hudebníků dokonce rozešly. Nicméně Wilde údajně rozhodnutí „zaprodat se“ nelituje. Nejenže před pár lety se s druhým zpěvákem Philem Solemem opět dali dohromady a začali vydávat novou hudbu, ale navíc jim peníze ze seriálu stačily na to, aby mohli dětem zaplatit vysoké školy a pořídit si krásné domovy. Nejsou sice bohatí, ale žijí pohodlně. Kdyby to tedy museli celé udělat znova, klidně by do toho zase šli.

Všimli jste si toho?

VIDEO: Fanoušci šílí! Téhle přímé spojitosti mezi filmem Sám doma a seriálem Přátelé si nikdy nevšimli! Vy ano?

reklama