návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Smutná zpráva! Legendární herec Zdeněk Srstka je po smrti. Na co zemřel?

České filmové nebe přivítalo další oblíbenou filmovou a seriálovou tvář.
Vydáno: 29.07.2019
Zemřel herec Zdeněk Srstka.
Autor: Filmové studio Barrandov Zemřel herec Zdeněk Srstka.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tuzemský filmový svět přišel o další slavnou tvář. Ve věku 83 let zemřel v pondělí ráno známý herec, kaskadér a milovník psů Zdeněk Srstka. Podlehl dlouhodobé nemoci, kvůli které podle informací serveru Blesk.cz nevyšel prakticky půl roku z domu. Hercovu smrt potvrdil webu Lidovky.cz jeho syn Jiří Srstka a dodal, že pohřeb se uskuteční v rodinném kruhu.

Zdeněk Srstka patřil mezi slavné herce vedlejších rolí. Objevil se ve westernové parodii Limonádový Joe, komedii Rozpuštěný a vypuštěný a nejvíce se zapsal do diváckého povědomí svou nesmrtelnou hláškou o Hliníkovi v komedii Marečku, podejte mi pero. Díky své postavě často ztvárňoval gaunery či rváče a má za sebou i výraznou televizní kariéru. Ještě předtím, než se dal na hereckou dráhu, byl úspěšným vzpěračem. V roce 1957 získal na mistrovství Evropy bronz, na letní olympiádě v Římě v roce 1960 skončil devátý. Český filmový svět tak přišel o velmi výraznou osobnost.

Článek je zařazen v: Zdeněk Srstka , smrt , zemřel , příčina smrti , herec