Showbyznys

12. listopadu 2018 21:13

redakce Prima Lajk

Smutná zpráva! Zemřel legendární tvůrce Avengers a Spider-Mana Stan Lee. Co se stalo?

Fanoušci komiksů přišli o největší ikonu a autora těch nejlegendárnějších postav.

Komiksový svět smutní. Ve věku 95 let nás navždy opustil nejslavnější komiksový autor všech dob Stan Lee. Tragickou zprávu zveřejnil server TMZ.com, smrt poté potvrdila také jeho dcera J. C. Příčina smrti ovšem prozatím není známá. Podle serveru se Leeův stav zhoršil v pondělí ráno, kdy do jeho domu v Hollywood Hills přijela ambulance a převezla ho do nemocnice. Zde už se ovšem lékařům nepodařilo největší legendu v dějinách komiksů zachránit.

Stan Lee byl společně s již zesnulými Stevem Ditkem a Jackem Kirbym zakladatelem jednoho z nejslavnějších komiksových vydavatelství Marvel Comics. Jejich prvními slavnými hrdiny byla Fantastická čtyřka, poté stál ovšem u zrodu prakticky všech nejslavnějších hrdinů této stáje včetně Spider-Mana, Iron Mana, X-Menů, Kapitána Ameriky a samozřejmě tedy i legendárního týmu Avengers. Právě on tak byl jedním z otců všech filmových komiksovek od Marvelu, které v posledních letech dobývají světová kina. Ve všech filmech z této stáje se objevil v malých cameo roličkách.

Stan Lee trpěl zdravotními problémy již delší dobu. Pomalu ztrácel zrak a bojoval se zápalem plic. Jeho zdraví bylo kvůli vysokému věku podlomené a již před několika měsíci skončil v nemocnici. Komiksový svět tak přišel o jednu z největších legend, po které naštěstí zůstalo mnoho komiksových, a vlastně i filmových pecek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také