návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Smutná zpráva! Zemřel Václav Vorlíček, režisér Tří oříšků pro Popelku a Dívky na koštěti. Jaké nemoci podlehl?

Do filmového nebe odešla opravdová česká legenda.
Vydáno: 06.02.2019
V roce 2017 získal v Karlových Varech cenu za celoživotní přínos českému filmu.
V roce 2017 získal v Karlových Varech cenu za celoživotní přínos českému filmu. Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zpráva, která musí rozesmutnit každého fanouška českého filmu. Ve věku 88 let nás navždy opustil jeden z nejvýraznějších českých režisérů 20. století, Václav Vorlíček. Podle informací serveru Blesk.cz zemřel v úterý večer v nemocnici Pod Petřínem na rakovinu plic. S nemocí bojoval režisér od počátku minulého roku, před veřejností ji ovšem tajil.

Václav Vorlíček patřil mezi nejúspěšnější režiséry 60. a 70. let a zásobu jeho filmových hitů mu může většina tuzemských režisérů jen závidět. Do povědomí diváků se zapsal nejen jako tvůrce crazy komedií Což takhle dát si špenát, Kdo chce zabít Jessii? či Pane, vy jste vdova!, které stvořil se svým kamarádem Milošem Macourkem, ale zejména jako autor nesmrtelných pohádek.

Jeho Tři oříšky pro Popelku se staly nejen vánoční stálicí, ale mezi pohádkové klasiky je počítají i v Německu či Norsku. K tomu si připočtěte další pohádky jako Dívka na koštěti nebo Jak se budí princezny a také jeho seriálovou tvorbu v čele s Arabelou a Létajícím Čestmírem – a každému je jasné, že tohle byla legenda, na jejíchž filmech vyrostl opravdu každý. Bude nám chybět.

Článek je zařazen v: Václav Vorlíček , smrt , zemřel , Tři oříšky pro Popelku , Arabela , Dívka na koštěti , Saxana