Smutná zpráva! Zemřela česká herecká legenda Václav Postránecký. Prohrál boj s vážnou nemocí

Do českého hereckého nebe odešla další velká legenda. Jaké vážné nemoci Václav Postránecký podlehl?

Zpráva, která rozesmutnila celé Česko! Ve věku 75 let nás opustil jeden z nejoblíbenějších českých herců Václav Postránecký. Zemřel v rodinném kruhu v úterý 7. května. Informaci oznámil médiím mluvčí Činohry Národního divadla Tomáš Staněk. „Václav Postránecký v úterý 7. května ve 22.40 v kruhu nejbližší rodiny podlehl dlouhému statečnému souboji se zákeřnou nemocí,“ uvedl.

Herec bojoval delší dobu s onkologickým onemocněním. Vážné zdravotní komplikace oznámil loni v červnu. Na podzim pak musel kvůli léčbě a zdravotnímu stavu opustit dva oblíbené pořady televizi Prima, seriál Krejzovi a Receptář prima nápadů. V obou ho nahradil herec Oldřich Navrátil.

Václav Postránecký byl vyučeným zámečníkem, herectví se ovšem věnoval už od 60. let. V průběhu následujících desetiletích se pak stal hereckou jistotou a oblíbencem diváků, který dokázal díky svému talentu zazářit i ve vedlejších rolí. Jeho nejslavnějším filmem je bezpochyby komedie století S tebou mě baví svět, dále se pak divákům zapsal do povědomí díky filmům Jak se krotí krokodýli, Bobule či Černí baroni. V seriálech zazářil např. v Cirkusu Humberto. Na Primě kromě Krejzových účinkoval také v oblíbeném seriálu Vinaři.

Sdílejte článek

Přečtěte si také