Showbyznys

22. března 2019 11:04

redakce Prima Lajk

ŠOK! Hvězda Hry o trůny přiznala, že u natáčení seriálu dvakrát málem ZEMŘELA kvůli zákeřné nemoci! Co se stalo?

Slavná herečka Emilia Clarke ze seriálu Hra o trůny odhalila v dojemném článku svoji těžkou bitvu s aneurysmaty. Během natáčení málem dvakrát zemřela.

Postava Daenerys Targaryen, kterou v seriálu Hra o trůny ztvárňuje herečka Emilia Clarke, si už prošla hodně nepříjemnými věcmi. Byla vězněná, znásilněná, prodaná, pokusili se ji zabít, ukrást její draky, sledovala smrt vlastního bratra, muže, i nespočtu ostatních, a do toho všeho porodila mrtvé dítě. Takže jo, má toho za sebou celkem dost. Nic z toho se ale ve světle nových odhalení nerovná tomu, co prožila samotná herečka v pozadí toho všeho.

Jak totiž Clarke přiznala ve svém dojemném článku v magazínu The New Yorker, zatímco její sláva rostla, herečka sváděla nepopsatelně těžkou bitvu s aneurysmaty ve vlastním mozku. První prasklo během návštěvy posilovny v roce 2011, krátce po dotočení první řady seriálu. Herečka byla operovaná, úspěšně, krátce na to se ale dostavily další komplikace a ona začala postupně ztrácet paměť. Po několika týdnech v nemocnici střídavě mezi jednotkou intenzivní péče a vlastním lůžkem se ale nakonec z nejhoršího přeci jen dostala. Doktoři ji ovšem varovali, že má na mozku ještě jedno, malé a prozatím neškodné aneurysma, které tak může klidně zůstat, ale zároveň taky nemusí. Proto bylo nutné, aby docházela na pravidelné scany.

Vše se zdálo být na dobré cestě, jenže během natáčení dalších řad doktoři zjistili, že se aneurysma zdvojnásobilo na velikosti a bylo potřeba ji znovu operovat. Rozdíl byl v tom, že tentokrát už museli doktoři jít skrz lebku. Naštěstí to ale znovu dobře dopadlo, a přestože herečce zůstala na hlavě jizva (kterou neuvidíte), je v současnosti zcela zdravá. A nejen to. Herečka zároveň spustila celosvětovou charitativní organizaci na zotavení se z mozkových poranění, kterou můžete navštívit na adrese sameyou.org.

Sdílejte článek
Štítky nemoc smrt Hra o trůny seriál herečky herec The New Yorker Emilia Clarkeová Hra o trůny Emilia Clarke mozkové aneurysma The New Yorker

Přečtěte si také